Hogy lehet kiszámolni hogy mennyibe kerülne gázzal
kifűteni egy lakást, ha azt tudom hogy mennyi villamos
energia kell hozzá?
Figyelt kérdés
Tehát azt az adatot ismerem, hogy egy házat x kwh elektromos energiával lehet kifűteni.
Hogy tudnám kiszámolni, hogy mennyi gáz kellene ugyanehhez?
(Azt hiszem annál eleve m3-t adnak meg ami nem tudom mennyi energia pontosan, nem ismerem annyira a gáz működését, sose volt dolgom vele. Azt se tudom a gázkazánok és gázfűtések milyen hatékonysággal működnek általában, stb.)
Ja az lemaradt, hogy elég lenne egy nagyságrendi érték, mert csak kíváncsiságból szeretném kiszámolni hogy mennyibe kerülne gázzal fűteni. Szóval nem tizedes pontossággal kéne az eredmény, gyanítom hogy olyat nem is lehet. :)
2020. szept. 15. 13:39
2/14 anonim válasza:
Én úgy szoktam számolni, hogy 1 kWh gázból 1/3 annyiba kerül, mint villamos energiából. Ha jól értem, neked elég ez a pontosság
2020. szept. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
3/14 A kérdező kommentje:
Igen, az árakat én is meg tudom nézni, de nem hinném hogy pont ugyanolyan hatékonysággal működik a két rendszer. Tehát nem tudom hogy egy gázfűtéses rendszernek mennyi energiát kell leadnia ahhoz, hogy x fok legyen a lakásban.
2020. szept. 15. 14:33
4/14 anonim válasza:
Leadni ugyan annyit kell, csak a befektetett lesz más. A fűtő berendezés hatásfokától függ.
2020. szept. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
5/14 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam, rosszul fogalmaztam.
2020. szept. 15. 15:18
6/14 anonim válasza:
Hiába pontozták le, jól írta a 2. kb. a háromszorosa a villany ára a gáz árához képest.
2020. szept. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
7/14 A kérdező kommentje:
#6
Igen, de még mindig az a kérdés, hogy vajon ugyanannyi energiát kell-e a két rendszernek felvennie ahhoz, hogy ugyanannyira fűtsön. Gyanítom, hogy nem.
2020. szept. 16. 08:05
8/14 anonim válasza:
Közelítésnek jó. Ha pontosabbat akarsz, akkor választasz egy konkrét kazánt és pontosan kiszámolod, de akkor még a fűrési rendszer többi elemének a hatásfokának az eltérése ott van. A 3X-os szorzó egy "buta", tapasztokon alapuló többé-kevésbé pontos megközelítés. A pontosabb becsléshez fel kell mérni az épületet, meg kell tervezni az új fűtési rendszert. Akkor még az emberi tényező mindig kimarad, mert (legalábbis én) amikor villannyal fűtöttem, a "még elviselhető" szintet tartottam télen. Amint a gáz működni kezdett legalább két fokkal melegebbet állítottam, az "éppen kellemes" szintig felfűtöttem a lakást. (Mielőtt kérdeznéd: ez 1992-ben volt nem tudom az árakat)
2020. szept. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
9/14 A kérdező kommentje:
#8
Ahh ennyi energiát nem akarok befektetni ebbe, csak kíváncsi vagyok mennyibe kerülne gázzal fűtenünk. :D
Mi pont fordítva tapasztaljuk, villannyal nagyon jó meleget csinálunk a házban, és nem olyan drága szerintünk. Ebben a házban soha nem fűtött senki gázzal, úgyhogy nem tudjuk mennyi lenne. De az előző lakhelyünkön pl. horror volt a gázszámla egy nem túl nagy, nem rosszul szigetelt házban (ráadásul 0 fűtőértékkel párosulva, konkrétan fáztunk odabent pulcsiban), ezért vagyok egy picit szkeptikus, hogy ennyire olcsó lenne...
2020. szept. 16. 08:18
10/14 anonim válasza:
Én is csak megerősíteni tudom a korábban leírtakat. Körülbelül harmada a gáz.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!