W=U*I*t ugye, U=230 volt, I=430 mA, t=1 hét. És nekem ezekkel az adatokkal ki kell számolni hogy 54ft/kilowattóra ár mellett ez a munka mennyibe került nekem? Válaszokat kérlek indoklással irjátok mert ez nekem nem megy. Köszönöm2015. szept. 20. 13:01
1/1 anonim válasza:
A képlet jó. A nehézséget csak az jelenti, hogy nem összeillőek a mértékegységek.
U = 230 V, ez rendben van.
I = 430 mA. A „milli” szó szerint „ezred”-et jelent. Tehát, a 430 milliamper az 430 ezred-amper. Vagyis:
I =0,430 A
És a hét az 7 napból, naponként 24 órából áll: tehát 1 hét = 7*24 = 168 óra.
U*I*t = 230*0,43*168=16615,2 Wattóra = 16,6152 kWóra, másképp kWh. (Mivel a „kilo” jelentése „ezer”.)
Ha 1 kWh ára 54 Ft, akkor 16,6152 kWh-é 16,6152*54=897,2208 Ft.