God of War kérdése:

Hogy kell ezt kiszámolni? Munkát

W=U*I*t ugye, U=230 volt, I=430 mA, t=1 hét. És nekem ezekkel az adatokkal ki kell számolni hogy 54ft/kilowattóra ár mellett ez a munka mennyibe került nekem? Válaszokat kérlek indoklással irjátok mert ez nekem nem megy. Köszönöm

2015. szept. 20. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A képlet jó. A nehézséget csak az jelenti, hogy nem összeillőek a mértékegységek.


U = 230 V, ez rendben van.


I = 430 mA. A „milli” szó szerint „ezred”-et jelent. Tehát, a 430 milliamper az 430 ezred-amper. Vagyis:

I =0,430 A


És a hét az 7 napból, naponként 24 órából áll: tehát 1 hét = 7*24 = 168 óra.


U*I*t = 230*0,43*168=16615,2 Wattóra = 16,6152 kWóra, másképp kWh. (Mivel a „kilo” jelentése „ezer”.)


Ha 1 kWh ára 54 Ft, akkor 16,6152 kWh-é 16,6152*54=897,2208 Ft.

2015. szept. 20. 13:22