2013. ápr. 24. 19:38
2/4 anonim válasza:
am. úgy kell kiszámítani hogy: 1/2*m*v^2 (egykettedszer m szer v négyzet), és a két érték különbsége állítólag a W.
3/4 bongolo válasza:
Sok az a hatvanezer joule, de a képlet jó.
m = 20g = 0,02 kg
A mozgási energiák:
E₁ = 1/2·m·v₁²
E₂ = 1/2·m·v₂²
A fékező erő munkája csökkentette le a golyó mozgási energiáját:
W = E₂ - E₁ = 1/2·m·(v₂²-v₁²)
W = 1/2·0,02·(100²-400²)
W = 0,01·(10000 - 160000) = -1500 J
(Azért lett negatív, mert csökkent a mozgási energia, illetve mert a fékezőerő ellenkező irányú, mint az elmozdulás.)
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. ápr. 28. 21:44