20 g tömegű golyó 400 m/s sebességgel fába csapódva azon áthalad, eközben sebessége 100 m/s-ra csökken. Mekkora munkát végzett a fékezőerő? Valaki segítsen hogyan kell kiszámolni :D

2013. ápr. 24. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
W=60000 J ha jól számoltam
2013. ápr. 24. 20:17
 2/4 anonim ***** válasza:
am. úgy kell kiszámítani hogy: 1/2*m*v^2 (egykettedszer m szer v négyzet), és a két érték különbsége állítólag a W.
2013. ápr. 24. 20:19
 3/4 bongolo ***** válasza:

Sok az a hatvanezer joule, de a képlet jó.


m = 20g = 0,02 kg


A mozgási energiák:

E₁ = 1/2·m·v₁²

E₂ = 1/2·m·v₂²

A fékező erő munkája csökkentette le a golyó mozgási energiáját:

W = E₂ - E₁ = 1/2·m·(v₂²-v₁²)

W = 1/2·0,02·(100²-400²)

W = 0,01·(10000 - 160000) = -1500 J


(Azért lett negatív, mert csökkent a mozgási energia, illetve mert a fékezőerő ellenkező irányú, mint az elmozdulás.)

2013. ápr. 25. 00:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2013. ápr. 28. 21:44