Gabyxd7 kérdése:

Egy golyó 5 másodpercig esik szabadon. Mekkora sebességgel érkezik a földre? 2. mennyi ideig milyen magasról esett le a fáról az az alma amelyik V=4 m/s- ütközött a földnek?


#házi feladat #témakörből
2012. nov. 6. 17:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1.

t=5 s

a=9.81 m/s^2=kb. -10

v=a*t+v0=50 m/s



2.

4=10t

t=0.4 s

s=a/2*t^2=0.8 m

2012. nov. 6. 17:44
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :D
2012. nov. 6. 17:48
 3/3 nemtomafizikat válasza:
Én is választ kaptam :) Köszi :)
2013. máj. 19. 23:10