Egy 20 g tömegű golyó 400 m/s sebességgel fába csapódik azon áthalad. Eközben sebessége 100 m/s-ra csökken. Mekkora munkát végzett a fékező erő? és a megoldás -1500J, és ez hogyan is jön ez ki?

Fizika, Mechanika, Munka, Heisenberg, Pi, Ozzy Osbourne, Oral Rocket, Antineutrínó, Mezon.

#munka #mechanika #Ozzy Osbourne #Werner Heisenberg #Oral Rocket #Muon #Antineutrínó #Emberfőzelék.
2012. nov. 4. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0,5×0,02×400^2-0,5×0,02×100^2
2012. nov. 4. 21:49
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
m*v₂²/2 - m*v₁²/2 = 0,02kg*(100m/s)²/2 - 0,02kg*(400m/s)²/2 = 100 J - 1600 J = -100 J
2012. nov. 4. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:
-1500 J
2012. nov. 4. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:

A második válasz nem jó.

A végzett munka megegyezik a két állapot kinetikus energiája közti különbséggel, és mivel fékező erőről beszélünk, az előjele negatív.

2012. nov. 4. 21:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosan azt csináltam amit írsz az eredményt elírtam, de javítottam a következő kommentben, ha nem látnád. :)
2012. nov. 4. 22:04