Mennyi a megoldás erre a matekfeladatra? (fősulis)

[link]
2012. nov. 3. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:

A P(A|C) egy feltételes valószínűség, vagyis

P("A ha C"). Emiatt P(A|C)=0, hiszen C teljesülése esetén A ki van zárva.


A másik pedig P("C ha nem A").

A feltételes valószínűséget általában egy hányadossal kell számolni: P(X|Y)=P(XésY)/P(Y).

Ez esetben P("C és nem A")=P(C), hiszen C kizárja A-t.

P(C)=0,1+0,15=0,25

Másrészt P("nem A")=0,05+0,1+0,15=0,3


Ezek alapján a keresett valószínűség: 0,25/0,3=0,0,833.


(Pongyolán fogalmazva: az A-n kívüli eseményekhez képest kell a C-nek az A-n kívüli eseményeit viszonyítani.)

2012. nov. 3. 19:09
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. nov. 3. 19:33