5 ember dolgozik egy munkahelyen,20 óra alatt végzi el a munkát, mennyi ideig tartana a munka, ha az első 5 órában 10 ember dolgozik, majd az ötödik óra végén 5 embert áthelyeznek máshova? Hogy kell ezt kiszámolni és mi az eredmény?


#MHazi
2013. ápr. 16. 15:07
 1/4 BKRS ***** válasza:

Ha 5 ember 20 óra alatt végzi el a munkát, akkor

1 ember 1 óra alatt a meló 1/20 * 1/5 = 1/100 részét tudja elvégezni.

10 ember 5 óra alatt akkor az 50/100 részét tudja elvégezni.

A maradék 50%-ra 15 ember van akik óránként 15/100 részét tudják elvégezni a munkának, vagyis további

50/100 : (15/100) = 50/15 = 10/3 óra alatt végeznek, ami

3 óra 20 perc.

Ez összesen 8 óra és 20 percet jelent.

2013. ápr. 16. 15:31
 2/4 doracell ***** válasza:

Az előző akkor jó, ha hozzájuk helyeznek át még embert, de én úgy értelmezem, hogy itt pont fordítva van: 5-en elmennek máshova dolgozni.

Ha viszont így van, akkor dupla létszámmal, negyed idő alatt elvégzik a munka felét (eddig u.a.), utána viszont ugyanannyian dolgoznak, mint ami eredetileg meg volt adva (öten), tehát a munka második felét 10 óra alatt fejezik be. Azaz összesen 15 óra.

2013. ápr. 16. 15:39
 3/4 BKRS ***** válasza:
Aha igazad, van a felét áthelyezik, nem odahelyezik.
2013. ápr. 16. 20:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem baj, már mindegy úgyis csak szorgalmi volt, de amúgy köszi most már én is értem :) :)
2013. ápr. 18. 16:39