Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Ha van a rokonságodban festő,...

Ha van a rokonságodban festő, burkoló. Stb akkor neki szólsz ha kell nálad valami szakmunkát csinálni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy festetni szeretnél és az egyik közeli rokonod festő, őt hívod?


1. Nem, nem szeretném hogy azt higgye hogy ingyen várom el mert rokon.


2. Igen, őt hívom, inkább egy rokonnak fizetek mint egy idegennek.


2013. febr. 13. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem hívok rokont,tanultam belőle.Többe került mintha

idegent hívtam volna.Minden kívánságát teljesíteni kellett.

Mellette kínos volt megmondani,ez vagy az nem is teszik.

Volt olyan,hogy harag lett belőle.Vagy olyan is volt,minden

találkozáskor megemlitette ,hogy nálam dolgozott .Ingyen senkitől nem lehet elvárni a munkát.Idegennél nincs egy életen keresztül való köszönöm ,hála .

2013. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Ha már fizetnél, akkor inkább mestert fogadj, mert, ha valamit elszúr, legalább hivatalból számon tudod kérni! A rokonnal pedig csak tartós haragra számíthatsz!
2013. febr. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. a helyes válasz.Valamivel olcsóbban csinálja aztán tartozol neki egy életen át.Nincs ingyen leves!!!!!
2013. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kezdjük ott hogy a rokon is mester.
2013. febr. 13. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A rokonnal nehéz megtartani a megrendelő - kivitelező viszonyt, illetve a távolságot. Én sem szeretek rokonnak dolgozni, mert abból mindig csak a probléma volt. A szüleimnek, a testvéremnek és egy kuzinomnak csak anyagot és benzint számolok fel. Annyit még hogy a szomszédokat is hanyagolom, úgy tudják hogy villamost vezetek.
2013. febr. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szomszédnál dolgoztam. Meg voltak velem elégedve, semmi konfliktus nem volt.

Rokonnál még nem dolgoztam

2013. febr. 13. 20:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van olyan rokonom, akinek ez a szakmája, őt hívom, hogy legyen munkája és ki is fizetem. Ő adhat egy kis árengedményt. Nem rokont, ismerőst hívtam így, festőt.
2013. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés.

Mert ha őt hívom, akkor azok a hátrányok megvannak, amiket már említettek.

Ha nem őt hívom, ugyanúgy lehet belőle sértődés. Pl. miért nem őt hívtad? Nem bízol meg benne? Vagy szerinted rosszul dolgozik?

2013. febr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#1


Egyetértek veled, én is mindig idegent hívok, szerencsére nagyon ritkán, mert szinte mindent megcsinálok magam, az élet megtanított fúrni-faragni-glettelni-festeni.

2013. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ennyi jó tanács után még egyszer beszólok! Az én tapasztalatom, ha mesterként nézem az itthoni tevékenységeim során sokszor kerülök olyan helyzetbe, hogy ezerszer nehezebben mennek a dolgok, mintha idegennek dolgozom, pedig a munka az munka mindenhol! Ha megrendelői szemmel nézem, akkor valóban nehéz azt is eldönteni, hogy fizessek ne fizessek, vagy mennyit! Ha profi a rokon, akkor mégis arra hajlok, hogy meg lehet bízni és fizetni kell! Sajnos mondatja velem az is, hogy egyik másik mester munkájában nem igazán lehet megbízni és ráadásúl ő megkéri az árát, hogy a számlaadási procedúrát már ne is említsem! Tehát jöjjön a rokon, de ne akarjunk rajta spórólni, még ha ő mondja akkor sem, bízzunk a becsületében!
2013. febr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!