Kezdőoldal » Otthon » Kert » Brigs motoros (3,75LE) kapálóg...

Brigs motoros (3,75LE) kapálógépnek mekkora baja lehet, ha feleannyi olajjal működtettem, mint amennyi elő van írva?

Figyelt kérdés
kb.2-2,5 órát mehetett...elfelejtettem megnézni az olaj szintet.Kb.6 dl kell bele gyárilag,ebbe leengedés után kb.3 dl volt.A nívópálca alsó holtpontja körül volt az olajszint a leengedés előtt.
2016. máj. 29. 16:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
95ös gyártmány...Briggs & Stratton
2016. máj. 29. 16:53
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Semennyi. Legközelebb elég olajat kell önteni és ennyi.
2016. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Semennyi. Legközelebb elég olajat kell önteni és ennyi.
2016. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha elérte a nívópálcát, akkor az úgy tökéletes.

Legalábbis ami nekem van, ott a nívópálca alja és a kb. 3 cm-rel fentebb lévő jel KÖZÖTT (bárhol) kell lenni a szintnek.


Nekem is szoktak olyanokat mondani, hogy 6 dl, de a gyakorlatban 4 dl körül van maximumon.

2016. máj. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az az szint még az előírt volt.
2016. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha 3 deci volt benne, akkor még volt elegendő kenés.

Nyilván ha évekig így hajtanád, nem lenne egészséges, de ennyi használattól nem lesz baja.

2016. máj. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 andante ***** válasza:
11%

Ezeknek a motoroknak az olaj a lelkük! Minden motornak, de ezek igazán érzékenyek rá!

Mindenképpen csak az előírt SAE30 típusú kerüljön bele és a pálca (minimum) közepéig!

Ha most nem hallod, hogy esetleg károsodott volna a motor, az még nem jelenti azt, hogy később sem fogod!?

Legyen szerencséd vele, de az biztos, hogy még 1 - 2 ilyen eset és a harkályt fogod benne hallani!!! (hacsak nem azzal kezdi rögtön, hogy hajtókar, vagy főtengelytörésed lesz!?!?)

2016. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Egy jó motor kevés olajjal se romlik el, a Briggs pedig nagyon jó masina, előző válaszoló túlreagálja, mert ahhoz, hogy csapágyas legyen,vagy besüljön ahhoz olaj nélkül kellene jó pár alkalomkor több órán át használni. És ez 4T, tehát nem is a motornak lenne baja,nem a motor kapja az olajzást, hanem a hajtómű.
2016. máj. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatom hülyeség bocs, nem tudom javítani. De felesleges azért aggódni, mert kevesebb volt.
2016. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 7

Szerinted miért tettek a nívópálcára minimum és maximum jelölést?

Én mint hozzá nem értő azt gondolnám, hogy a kettő között kell lenni a szintnek.

Ha nem lenne elég a mostani minimum, akkor fentebbre tették volna a pálcán a minimumot.

2016. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!