Kezdőoldal » Otthon » Kert » Pitypang kiirtásának módszerei?

Pitypang kiirtásának módszerei?

Figyelt kérdés

A tavalyi évben nem, de az ideiben hihetetlenül elszaporodott, majdnem mindent beborít az egész kertben.


Jó nagy kertünk van és már egyszerűen unom hogy minden nap nyírnom kellene. Az egyesével kiszedés már nem játszik mert már elvirágzott...

Tudnátok tippeket adni a hatékony irtásra?



2015. máj. 6. 18:07
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék hogy eddig is fűgyűjtővel nyírtam.

Most így virágzás után (közben) ez mennyire segítene?

2015. máj. 6. 18:13
 2/18 anonim ***** válasza:
Egy hosszú vékony pengéjű késsel egyesêvel felszeded mindet, a gyökerével együtt. Sziszifuszi munka, de hatékonyabbat én nem tudok.
2015. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az jó, tekintve hogy van vagy 2000 tő :D
2015. máj. 6. 21:27
 4/18 anonim ***** válasza:

Az még hagyján, de a következő évben kezdheted elölről, mert az idén elszórt magokból megint kelni fog!

Pici nitrogénes kezeléssel javíthatsz a helyzeten.


Viszont kifogyhatatlan mennyiségű salátát készíthetsz belőle. Állítólag jobb mint a rukkola!

[link]

2015. máj. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Tudom,hogy milyen, nálam is hasonló a helyzet. Azt mondják, ha rendszeresen kiszeded, idővel egyre kevesebb lesz, de ez bizony folyamatos munkát igényel.

Remélem majd jön valaki, aki megmondja a tutit:)

2015. máj. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést, mert "kert"-ről van szó. Ez most zöldségeskert, vagy fű vagy gyep?

A fűből kétszíkű gyomírtóval (GyomStop [link] ) ki lehet permetezni.

Ha meg zöldségeskert, akkor kapát kell ragadni (Kapazin Forte) és kikapálni.

2015. máj. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván zöldségeskert, kedves utolsó, hiszen kérdező ezt írta:


Még annyit hozzátennék hogy eddig is fűgyűjtővel nyírtam.


Azt meg úgy szokás, nem?

2015. máj. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat mert egy kicsit félreérthető voltam.

Ez egy sima füves placc (jó nagy), van 1-2 kis gyümölcsfa is, de nagyon szem előtt van, ezért akarok vele valamit kezdeni.

Igaz hogy a zöldséges kertben is van, de azt a ma délelőtt kapával megoldottam. Szerencsére nem esett olyan sok eső hogy minden mag leessen, de ezt (zöldséges kertben) kordában tudom tartani.

Viszont a füves placcon annyira sok van hogy ezt kapával, vagy késsel képtelenség lenne még (akár jövőre) virágzás előtt kigyomlálni, mivel jóformán csak hétvégente érek rá ezzel foglalkozni.

2015. máj. 7. 12:05
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyom-Stop, ahogy a 6. írta.
2015. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ki fogom próbálni, és irtom minden lehetséges módon!
2015. máj. 7. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!