Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen módszerei vannak a...

Milyen módszerei vannak a zeneírásnak? Ha közületek valaki csinált már ilyet, hogyan kezdte el a "szakmát"?

Figyelt kérdés

Nemrég rákaptam a témára, improvizálni próbálok (rock/metál), és kisebb témákat rakok össze.


Ti hogyan vágtatok bele? Sokáig tartott amíg kialakult a stílusotok?

És hogyan raktok össze egy számot? Különböző témákból, vagy az elejétől a végéig jön magától?



2014. okt. 25. 22:14
 1/2 Birtalan Balázs válasza:

Én 9 évig zongoráztam. Zenét is írtam, csak héba hoba, de magamnak. Leginkább filmzenéket írtam otthon.


Én leüllök a zongora elé és amit érzek gondolok probálom eljátszani, aztán belemélyülök. Van amikor történetet találok ki a fejemben és azt játszom le.


Utána előkapok egy Finale 2014 kottázot és lekottázom, felosztom a taktusokat periódusokra (gitárnál a Guitar Pro okés erre), aztán hangszerelem (instrumentekre osztom fel). Minden hangnak megvan a maga ideje hogy mikor meddig és mit szóljon.


Variációkat írok. Könnyű zenénél az I. a IV. és az V.fok főöszhangzatt az elterjedt ennek a kombinációja és "feldíszitése". Megkell tanulni hogy mi a Moll mi a Dúr, hogyan tudsz az egyik hangnemből átmenni a másikba... és még elég sok mindent. Ellenhang, dinamika, átvezetés, visszatérés, etc...


Én Sonar programot használok Midi billentyűzettel rákötve és feljátszom, vagy a Finaleban írt kottát midibe kiexportálom és oda importálom a Sonarba.


Instrumentként megvettem az EastWest-től a Symphonic Orchestra-t, a Ministry Rock-t, Choirs, Pianos Pro-t, és még jó sok Vst-t az eredetibb hang elérése érdekében. Gyönyörűek. :)


Tehát soktanulni valóvan, de megéri, élvezetes, te uralkodsz a hangok felett, de uralkodj magadon is :)

2014. okt. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

9 éve zongorázok, és 1 éve gitározok. :)

2014. okt. 26. 20:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!