Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel űzhetném el a vakondokat...

Mivel űzhetném el a vakondokat a kertből?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
mi sokmindent kipróbáltunk, a boltban vehető gépektől kezdve mindent, ami nekünk bevált, az az, ami a leghülyébben hangzik! :) Ha van kutyád (ha nincs kérj a szomszédnénitől egy keveset)szedd össze a kutyagumit és dugd bele a lyukba, előtte slaggal ki birod tágítani a lyukat, majd bele a kutyagumit és rá a földet, nekünk bevált :)
2010. febr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
Mi üveget raktunk a lyukba,szájjal befele. A hang elijeszti őket.
2010. febr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
84%
a kutyagumisról én is hallottam,de nekünk a boltban kapható ultrahangos riasztó bevált
2010. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 duhaj ervin ***** válasza:
18%
Nagyon hülyén fog hangzani,amit írok de,ha már láttál pici vakondokot,talán nem is szeretnéd elűzni!
2010. febr. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha végleges megoldást szeretnél a védeni kívánt területen érdemes vakondhálót fektetni. Alatta túrhat a vakond nyugodtan és a felszínen semmi sem fog látszani.
2010. febr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

tegnap 07:39 te ugye kertes házban laksz. Mi kipróbáltunk mindent (üvegrt lefelé, elektromos riasztót, tablettát, átégett étolajat, kutyatrutyut) de ami a legjobban bevált az a KAPA.

Tudom most jönnek az állatvédők stb. Viszont ha minden paradicsom és paprikaplátnámat meg fon enni alulról a vakond, nekem nem marad semmi. Akkor a vakond jól laki én meg haljak éhen? Ugyanúgy a sárgarépa, petrezselyem egész ágyakat túrt ki tavaly is az "aranyos" állatka.

2010. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nálunk is csak a kapa és a kutya. A frász kerülgetett tavalyelőtt, amikor a 300 m2 borsómat túrta szét egy éjszaka alatt. A 70 kilós kutyám nem csinált akkora bajt, amikor véletlenül befutott. Amúgy védett állat az erdőben a házikertben csak átok.
2010. febr. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Barkácsáruházakban kapható vakondcsapda (pocokcsapdaként árulják) hatásos. Szezon elején macerásabb, amíg el nem fogynak, de utána nyugi van pár hónapig.
2010. febr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Üveget ástunk bele a földbe és a hang elijesztette őket. Átmentek a szomszédba. :)
2010. febr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis gyűjtemény:



Vakond elleni tippek:


- fizikai megelőzés:

o vakondháló (gyepesítés előtt)

o agyagréteg (termőtalaj 5 cm-es rétege alá)

o beton-, sóder réteg (termőtalaj 5 cm-es rétege alá)

o földalatti kerítés (1,5 méter mélységig)

o talafertőtlenítés (elfogy a kajája)


- hagyományos:

o ásóval kiemelni

o üvegszilánk, borotvapenge a járatba – kikerüli

o fokhagyma a járatba

o gyalogbodza levágott szára a járatba

o „fütyülő” sörösüveg – megszokja

o hasindító kutyatej, nagy sárfű, kerti sárfű ültetése

o kutyaürülék a járatba

o kartonlapra felvitt egérragasztó a járatba

o víz a járatba

o petróleummal, gázolajjal átitatott vatta-, rongycsomó

o kipufogó cső levezetése a járatba


- szerkezetek:

o elektromos vakondriasztó – megszokja

o vakondcsapda


- tabletták:

o Schopf vakondriasztó (50 db, 2.250.-)

o piszoár fertőtlenítő tabletta

o nyest spray

o Arvalin rágcsálóirtó

o


- patronok:

o Critox füstpatron

o vakondűző, ammóniatartalmú patron

-


Csapdák:

o hörcsögfogó (Baumax, réz pocokcsapda, 1.380.-)

o pocok, vakond alagútcsapda (suni.addel.hu, 1.470.-)

o Imi csapdája (suni.addel.hu, 1.485.-)

o vakond csapda (vatera, 1.200.-)



Ha az elhatározás megszületett, akkor a következő lépés, hogy meg kell állapítani, hogy mely járatokat használja aktívan a vakond. Ehhez ha túrások vannak azok közül néhányat, ha felszínközeli járatok vannak azoknál egy-egy rövid szakaszon vissza kell nyomni a földet. Vigyázni kell, hogy nagy kárt ne tegyünk, mert akkor új útvonalat választhat az átkozott, és akkor új díszítő elemek keletkeznek a kertben. Azoknál az útvonalaknál amelyeket rendszeresen használ a barátunk ott helyre fogja állítani a járatokat egy (vagy néhány) napon belül (a lenyomott kupac helyén friss piramis keletkezik, vagy a lenyomott járat ismét kiemelkedik). Ha így sikerült megállapítani, hogy merre mozog a vakond akkor ezzel leegyszerűsödik a csapdák kihelyezése. Természetesen e nélkül is lehelyezhetőek a csapdák, csak akkor lényegesen többre lesz belőlük szükségünk.


• Eszközök: a legfontosabb maga a csapda, kislapát, föld tároló eszköz (amibe a kiásott föld kerül), a lyuk letakarására alkalmas eszköz (én virágcserép alátétet használtam), nehezék. Kényelmesebbek ezen felül vegyenek magukhoz kesztyűt és egy térdeléshez használható alkalmatosságot.


• Ha felkészültünk az akcióra, akkor következhet a csapda kihelyezése. Egyszerűbb dolgunk van a felszínközeli járatok esetén. Itt nem kell mást tenni, mint egy rövid szakaszon kiemelni a járat tetejét. A piramisoknál egy kicsit bonyolultabb a helyzet, ott óvatosan addig kell szélesíteni a középpontból kiindulva a föld kiemelését amíg meg nem találjuk a két nyílást vagy a járatot. Mindkét esetben óvatosan kell eljárni, hogy a szükségesnél nagyobb rombolást ne végezzünk a járatokban (sem a kertben)


Az így előkészített járatnyílásokba be kell helyezni a beélesített csapdát. Ha nem tudjuk egyértelműen, hogy melyik irányból érkezhet a vakond, akkor mindkét irányba el kell helyezni a csapdát, ellenkező esetbe elég csak az érkezési irányba. Ez utóbbi esetet azért emeltem ki, mert így a rendelkezésre álló csapda mennyiséggel több helyen van lehetőségünk támadást indítani így hamarabb érhetünk el sikert. A csapda a járatba történő behelyezésnél figyelni kell arra, hogy az ne aktivizálódjon (nagyon érzékeny), illetve igyekezzünk minél mélyebbre helyezni a járatba. Mindkét feltételnek egyidejűleg nem egyszerű eleget tenni. A sikertelen kísérletek ne szegjék a lelkesedésünket.


Ha sikerült a csapdák telepítése akkor a következő lépés a nyílás lefedése. Erre a célra bármi megfelelő, ami nem engedi át a fényt és vízálló. Ha a takaráshoz használt eszköz könnyű, akkor célszerű nehezéket tenni a tetejére. Mielőtt lezárjuk a nyílást győződjünk meg róla, hogy biztosan kiélesített állapotban maradt e a csapda.


Ha a fentieknek megfelelően lehelyeztük a csapdákat, akkor nem marad más hátra mint a várakozás. Válasszunk egy a belső késztetésünk által még elfogadható de nem túl sűrű időtartamot és ennek leteltével ellenőrizzük a frontot (javasolom a nem túl korai reggeli időpontokat napi gyakorisággal).


Ha mindent jól csináltunk és a szerencse sem pártolt el mellőlünk, akkor az egyik ellenőrzési periódusban az egyik csapdában szembe fogunk találkozni az életünk eddigi megkeserítőjével.


Célszerű a csapdákat rögzíteni, hogy részleges fogásnál azt az állat ne tudja bevonszolni a járatba.


A csapdák kiemelésekor használjunk kesztyűt, hogy ha az állat még nem pusztult el, akkor elkerüljük a véletlen sérüléseket.


Házilag vakond-csapdát is készíthetünk. Ehhez szükségünk van egy 5-8 cm átmérőjű és 20-25 centiméter hosszú műanyag csőre. A cső két végére kör alakú lemezajtót vágunk, akkorát és olyan formájút, hogy befelé tudjon nyílni. Ezeket felerősítjük a cső két végére, és a „zsanérként” szolgáló drótozással átellenben mindkét végen egy-egy csavart helyezünk be ütközők gyanánt. Így a csőbe mindkét irányból be lehet jutni, de kifelé egyik ajtó sem nyílik. A csőbe behelyezzünk valami csalit (például sárgarépát), és tegyük a járatba az egészet, persze vízszintesen, hiszen az ajtók csak ebben az állásban állnak teljesen függőlegesen, és akadályozzák meg a kijutást s csőből.

A járatban közlekedő vakond belemegy a csapdába, de kifele már nem tud jönni. A csapdát naponta legalább kétszer ellenőrizzük le, az elcsípett vakondokat pedig vigyük el olyan messzire, ahonnan nem valószínű, hogy ismét a kertünkbe tévednének, és folytatnák a

2010. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!