Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csíráztató tálban virágmagok?

Rezvirag1111 kérdése:

Csíráztató tálban virágmagok?

Figyelt kérdés

Virágmagok csíráztató tálban?


Idén szeretném a kertemet sok-sok évelő és egynyári virággal díszíteni. Vásároltam többféle virágmagot, vannak köztük olyanok is, amiket nem lehet egyből az állandó helyükre szórni. Annyi helyem viszont nincs a lakásban, hogy a millió pici magot egyből földbe, cserépbe tegyem.(Azt is tapasztaltam, hogy a magoknak általában csak egy részéből fejlődik növény). Gondoltam, talán kipróbálhatnám a csíráztató tálamat, hátha nem csak ehető csírákat nevelhetek benne, hanem "beindíthatom" a virágmagokat is, aztán csak azokat teszem földbe, amikből láthatóan lesz is valami. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?



2012. febr. 27. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel kapcsolatban nincs, de mi régen egy nagyobb alátétben csíráztattunk. Aminek megadatott az esély a kikelésre, abból 2-3 tővel beleültettünk egy-egy joghurtos dobozba, és akkor ültettük ki, amikor már elég erősek lettek. Ez nem foglalt akkora helyet, mint egy cserép, nekünk sem volt sok helyünk.
2012. febr. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy cserépbe is nyugodtan elszórhatsz sok magot, úgyse kel ki mind, és eleinte szinte alig van helyigényük, majd később az életképeseket átülteted, vagy kiülteted, nekem bevált módszer.
2012. febr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2012. febr. 28. 10:33
 4/7 Kerria ***** válasza:

Bár már gondolom nem vársz választ, azért megírom a variációmat.


Mi úgy szoktuk csinálni, hogy a pincében lévő balkonládákba vetem el ezeket a magokat (világos pince, fagymentes). 2-3 naponta megöntözöm őket, attól függően, mit kíván a talaj, és áprilisban-májusban ezeket ültetem ki szabadföldbe. Mivel a balkonládába virágföldet teszek, amiben több a tápanyag, így erősebb töveket szoktam kapni, mint szabadföldi vetésnél.


Jó kertészkedést!

2012. febr. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 50 db-os műanyagpoharat vettem az Auchanban, azokba szórom el a magokat, és onnan ültetem őket tovább. (Csak arra kell ügyelni, hogy a poharak alját egy olló hegyes végével ki kell szúrni előtte.)
2012. febr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. febr. 28. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Hogy haladsz? Mi diskuráltunk már a kérdésemnél!:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__735326-milyen-vi..

Aztán gondoltam érdeklődöm...egyébként szerintem a kérdésben feltett ötleted jó.

2012. ápr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!