Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szörpöket, befőtteket lehet...

Szörpöket, befőtteket lehet árulni a piacon?

Figyelt kérdés
Kell ahhoz külön engedély vagy vmi
2011. szept. 14. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
mivel élelmiszerről beszélünk, tiszta ügy, hogy engedély kell hozzá...
2011. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
+ adózni is kéne utána
2011. szept. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy piacon árulhass, alapból kell egy papír. Hogy a szörpöket és a lekvárokat árulhatod e, abban nem vagyok biztos. Lehet engedély kell hozzá, amit az fog megelőzni, hogy bevizsgálják a termékeidet, hogy alkalmasak e emberi fogyasztásra.

Nálunk vidéken árulnak az idős nénik lekvárokat..nem tudom, hogy nekik van e engedélyük. Úgy gondolom, hogy nincs. :)

2011. szept. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Na, úgy olvastam, hogy, ha saját termésedből készíted a szörpöket és a lekvárokat, akkor elegendő egy őstermelői papír kiváltása. Viszont, sajna többet nem találtam róla.. nem tudom, hogy be fogják e vizsgálni a lekvárjaidat, vagy sem. :/
2011. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a piacfelügyelőnél érdeklődj, ő megad minden felvilágosítást.

nálunk is árulnak lekvárokat, darált paprikát, stb. gondolom,valamilyen engedéllyel. de lehet, hogy csak helypénzt fizetnek az adott napon.

azért mondom, hogy kérdezd meg.

üdv.

2011. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy árulhatsz, ha a hatóságok nincsenek ott.

Nálunk Pesten ez úgy megy, hogy az emberek kiteszik az árut, aztán ha elkezd valaki ordítani, hogy ellenőr, akkor 2 perc alatt kiürül a platz.

2011. szept. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 14. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!