Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az eper és az uborka igényel...

Az eper és az uborka igényel rovarbeporzást?

Figyelt kérdés

Versenyfeladat. Az uborkáról olvastam, hogy nem, de nem vagyok biztos benne. Az epernél azt írja, hogy nem, de akkor satnya lesz a termés, ha beporozzák méhek, akkor szép lesz a termés. Akkor most az igent, vagy a nemet válasszam?

Volt még mogyoró, kukorica, rizs, ezekhez nemet írtam. A paradicsom, barack, kakaó, almához igent.


tegnapelőtt 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Van amely uborka nem igényli.
tegnapelőtt 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor beírom, hogy igen, de vannak olyan fajok, amik nem igénylik.

De az eperrel mi a helyzet?

tegnapelőtt 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Az uborka garantáltan igényel rovarmegporzást, mivel egyivarúak a virágai. Azaz, külön virágban van a porzó, és külön másikban a bibe. A virágport át kell vinni valakinek, bluetooth-on nem megy át...

[link]

Az eper képes önbeporzásra. Az lehet, hogy több virágpor nagyobb termést jelent, ezt nem tudom.

A paradicsomok többsége a kertben idegen beporzás nélkül terem, mivel a paradicsom is képes önbeporzásra. Ezért lehet egymás mellé ültetett különböző fajtákból magot szedni, mivel a rovarok csak aránylag ritkán porozzák át.

A mogyoróhoz se elengedhetetlen a rovar, de a méhek nagyon szeretik, ebből adódóan nyilván sokat segítenek a megporzásban.

tegnap 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi
ma 04:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!