Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol érdemes venni paradicsom,...

Hol érdemes venni paradicsom, görögdinnye, uborka növényéhez jó minőségű talajt?

Figyelt kérdés
Spar, Aldi, Penny boltokban rossz minőségű talajnak árult vackokat vettem korábban (szerintem szennyvíziszap lehetett).
jún. 7. 20:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezen növények trágyázásához is adhatnátok tippeket, hol kapható jó minőségű.
jún. 7. 20:37
 2/10 anonim válasza:
62%
Ki kell menni valami erdőbe azt belapátolni valami zsákba a felsőbb rétegeket. A dinnye amúgy húzós lesz mert nehéz termeszteni, de a többi ok.
jún. 8. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Cserépben akarsz dinnyét termelni, vagy mit szeretnél??
jún. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A paradicsomot cserében, a többit pedig kiültetném, csak elég vacak a talaj minősége.

A 2.válaszolónak meg köszönöm az ötletet.

jún. 8. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiültetve felesleges virágföldet használni. Egyetlen dinnye gyökere besző minimum 4000 liter földet, úgyhogy hiába teszel a felszínre bármit 1 cm vastagságban, annak az értelme nulla.

Erdőből nem szabad elvinni földet, szóval ha mész a teherautóval, akkor legyen figyelő is, mert többszázezres tételben nyomják a bírságot. (Ismerősöm csak pár követ akart vinni a kerti tó partjára, azzal is alig tudta kidumálni magát.)

De lehet hozatni is termőföldet, ha van elég hely lerakni. Minimum egy 30 cm rétegvastagsággal számolj, hogy érjen is valamit. Ugyanez komposzttal keverve is alig drágább. A dinnye meg uborka árán ugyan nem fogod tudni behozni, de legalább elszórakozol a termeléssel.

Nem tudom, ez milyen cég, csak példának hozom:

[link]

Edénybe pl. Florimo földet vegyél, az jó, és rengeteg helyen árulják, kertészetek, mezőgazdasági boltok, stb. 3000 körül van egy 50 l-es zsákkal. Én ugyan 1/3 rész Florascával szoktam keverni, mert a Florimo már túl laza, kell hozzá egy kis agyagosabb föld. Kerti föld is megteszi, csak akkor meg rettentően fog gyomosodni.

Bár azért nem nagyon tudok olyan rossz kertet elképzelni, ahol kiültetve ne nőne jobban a paradicsom, mint edényben.

Most már egyébként is lekéstél minden ilyesmit, lehet még valami termésed, de jó termésed már nem.

jún. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat.
jún. 8. 11:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha rossz a földed, ősszel rendelj tehéntrágyát, lehetőleg érettet, de majdnem mindegy.

Jó vastagon szórd el, majd keress valakit, aki egytengelyes kistraktorral vállal szántást és szántasd be vele. Be is áshatod, de elég fárasztó meló.


Tavasszal a szántást fel kell rotálni, az ásást elgereblyézni ültetés előtt.

jún. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 7-es válaszólónak is, lehet ezt meglépem.
jún. 9. 02:10
 9/10 anonim válasza:

Nagyon szépen kerek mindenkit, hogy ne hurcolja el az erdőkb a földet. Egyrészt semmi hasznod nem lesz belőle, másrészt természetpusztítás ilyet csinálni, harmadrészt pedig megbüntetnek érte.

Gazdaboltokban érdemes megkérdezni, hogy a közeletekben ki foglalkozik termőföld értékesítéssel. A paradicsom-paprika ritka esetben lesz sikeres konténeres termesztéssel, csak ezek a kis bokor fajták maradnak meg.

jún. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én abból indultam ki az #5-ben, hogy tényleg menthetetlenül rossz minőségű a talaj.

De lehet, hogy tényleg csak arról van szó, hogy nincs elég mélyen megmunkálva, és tápanyaggal feltöltve.

Ebben az esetben ősszel fél mázsa trágya elterítve m2-enként, rendes mélységbe beásva/szántva, tavasszal a felső réteg rotával átforgatva, és mehet a termesztés. (Utána pár évente megismételve, a köztes években elég műtrágyát bedolgozni, ami csak a tápanyagot biztosítja, de a talajszerkezetet nem javítja.)

jún. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!