Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem fejlődik a görögdinnyém?

Nem fejlődik a görögdinnyém?

Figyelt kérdés

Áprilisban elültettem a lakásban sima virágföldel, és szépen ki is kelt.

A palántákat 2 hete kiültettem, kevertem marhatrágyát a fészekbe, és a virágföldel együtt elültettem. Ezzel egyidejűleg elültettem a tököt, patiszont, cukkinit (magról), és azok már szépen ki is keltek. A görögdinnyét kb. óránként öntözöm. Tavaly vásároltam palántát a kertészetben és volt is belőle görögdinnye bőséggel. Most amit én ültettem egyszerűen úgy tűnik, hogy megállt a növekedésben. Valaki valami tanácsot tudnas adni, hogy mitévő legyek? Vagy várjak még vele hátha megindul? Előre is köszönöm!



#Görögdinnye fejlődése kertben.
2023. jún. 3. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

1. Március közepén vessük el a magokat 1 cm mélyre a vetőfölddel megtöltött ládába. Permetezzük vízzel, és az ablakban 20 °C-on neveljük.


2. Pikírozzuk (tűzdeljük) a magoncokat 10 cm-es cserepekbe, amikor az első levelek megjelennek. A szikleveleket lepje be a föld.


3. Május elején nappal a szabadban eddzük a növényeket. Ássuk fel az ágyást egy ásónyom mélyen. és dolgozzunk bele komposztot,


4. Május közepén ültessük a növényeket az előkészített ágyásba (80-100 cm). Ha hűvös az idő, takarjuk le őket fóliával vagy kőzetgyapottal.


5. Júniustól takarjuk a dinnyét szalmával, hogy tartsa a talajhőmérsékletet és nagyobb gyümölcsök fejlődjenek.


Közepes hőmérsékletű vízzel öntözzük a dinnyét, de csak a gyökérlabdánál. A gyökérnyaknál nem tűri a pangó vizet.

2023. jún. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezt már buktam szerintem.
2023. jún. 3. 17:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Agyonöntözted, elrothadtak a gyökerek. (Ebbe az esős idő is belejátszott.) Ültetéskor kell jól megöntözni, utána még vagy 3x, és kész. Én így szoktam, és működik.

Ilyen kabakos növényt eleve nem érdemes lakásban nevelni, mert nagyon fényigényesek. A kiültetést is nehezebben veszik, mint pl. a paradicsom, paprika.

Ha nincs megfelelő nevelőhelyed, akkor május elsején helybe vesd a magokat. Nem lesz korai, de annál korábbi, mint ha május vége felé ültetsz ki rossz minőségű palántákat.

Ha nem öntözöd őket egy ideig, akkor valószínűleg felélednek, és valamikor nyár vége felé még lesz rajtuk. Nagy nem, mert a késői palánták már nem akarnak fejlődni, megfelelő levélmennyiség híján meg nincs, ami nagyra növelje a termést.

2023. jún. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!