Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért csak minimális termést...

Miért csak minimális termést hoz az uborkám?

Figyelt kérdés
Berakó és saláta uborkából olyan fajtákat vásároltam, melyek zömmel női virágot (igen kevés porzót) hoznak. Az ültetvényem gyönyörű, zöld egészséges. Szükség esetén bármikor tudom öntözni. Az egész ültetvény szinte sárgálik a sok-sok virágtól. Csupán az a baj, hogy saccolásom szerint a virágok 90-95%-a porzó virág! Én a szokatlan kánikulára, forróságra tippelek. Vajon jó az elgondolásom? vagy lehet más ok is?

júl. 17. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem járnak a méhek.Mi is így voltunk.Aztán az öntöző vizet a közelbe tettük,oda járnak inni.Azóta uborka is terem.
júl. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
Csak Mohikán F1-et szabad vetni, minden nap locsolni és szedni.
júl. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

idén mi is így vagyunk vele.

Minden évben annyi szokott lenni, hogy nem győztem osztogatni. Idén egy normális, kovászos uborkának való mennyiséget sem tudtam leszedni.

Minden nap locsolva van, méhekből meg aztán nincs hiány (szomszédban van vagy 200 kaptárnyi)

júl. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

A hőségtől nem lesz több hím virág.

Valami tápanyag túlsúlyától esetleg. De inkább az a tippem, hogy mégse az volt a csomagban, amit ráírtak. Ha mondjuk ilyen Lidl-ben vásárolt, akkor ez egész biztos.

Az jó tanács, hogy jövőre Mohikánt ültess. Az rezisztens a peronoszpórára, tehát nem kell ellene permetezni, és hőségben sem keseredik. (Atka és tripsz esetleg tönkrevágja, ha nem permetezed, de ez minden fajtára igaz.)

júl. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!