Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az ásott (kerekes) kutaknak...

Az ásott (kerekes) kutaknak mennyi szokott lenni a minimális, ill. a maximális mélysége? Hány méter (volt) a legsekélyebb, ill. a legmélyebb, amiről tudtok (tudtatok)?

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy vannak mindössze 5 méter mély körüli kerekes kutak, de vannak 30 méter mélységet is elérők, vagy meghaladók?

2021. júl. 30. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagy a szórás a mélységben.

Felénk a laposon van ahol már a második gyűrű se látszik annyira fent van a víz.

A gödöllői dombság déli részén éltem, ott az agyagosban volt ahol 25m mély volt a kút, és volt benne 4-5 méter víz. De ugyan abban az utcában volt 10 méter mély kút is 1-2 méter vízzel.

2021. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

itt Budán nálam 12 méter mély, ebből hat méter a vízoszlop. De a dombtetőn volt egy 20 méteres kút is. Nemrég a modern új építkezők betemették sittel. Megspórolták a konténeres sittszállítást.

Elvégre csapi víz van, és palackos ásványvíz.


Aztán megbámulják, amikor nálam az utcán collos csőből dől a locsolóvíz.

2021. júl. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak 4 m mély és jelenleg fél gyűrűnyi víz van benne. Normál esetben 1-1,5 gyűrűnyi szokott lenni, de most elég régóta szárazság van. Dél-Pest.
2021. júl. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A dél-nógrádi dombvidéken egy ott lakó mutatott egy kutat, ami szerinte 40 m mély.
2021. júl. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszüleimnél 2 méter mély, és percenként 17 liter víz folyik ki belőle.
2021. júl. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

5!

Pozitív az ásott kút!?

Hallottam már ilyet, de az csak időszakosan volt pozitív.

2021. júl. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebből folyamatosan folyik ki a víz, egy kb. 150-200 négyzetméteres tavat táplál.
2021. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!