Még mindig megosztó téma. Hagyjuk békén a vakondot a virágkertben vagy sem?
Természetesen.
Ilyenkor nyári aszályban már kemény és száraz a föld felső rétege, a giliszták inkább mélyebben járnak, így a vakond is mélyebben ás, nem közvetlenül a felszín alatt, ezért kell neki több függőleges lyukat ásni. Ha lenne egy nagy, áztató eső, vagy öntözés, akkor ismét a felszín közelébe költöznének a giliszták, és nyomukban a vakondok, ezért nem nagyon lenne új felszíni lyuk.
16
Aki ezt írta, az nem ért hozzá.
A vakond emlős állat, a föld alatt is folyamatosan oxigénre van szüksége. Ehhez állandóan nyitva lévő lyukak szükségesek a járatok minden részén, hogy folyamatosan legyen egy kis huzat. Amikor földet túr ki a járatkészítés során, akkor persze nem fontos neki, hogy legyen egy századik szellőző, ezért nem mindig marad látható lyuk.
A vakond és a patkány (meg minden talajlakó rágcsáló) lyukát onnan tudod megkülönböztetni, hogy a patkány a lyukain ki is jár a szabadba, a vakond meg nem. Ezért a patkánylyukak egyik széle mindig lankás, be van kicsit omolva, ahogy a ki-bejárás során a lyuk széle leomlik. A vakondlyukakon nem látszódik ilyen állandó ki-bejárkálás. (Bár már személyesen is több vakondot láttam a föld felett, de ez nem rendszeres tevékenységük, hogy kimásszanak. Egyik esetben pl. egy másik vakond zavarta a föld fölé, és egy darabig a fejét kidugva nem engedte vissza, de pár perc múlva megunta, elment, utána a kinti is visszaóvakodott lassan.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!