Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem növekednek és érnek...

Miért nem növekednek és érnek be a fügék. A második termés már vagy egy hónapja ugyanabban az állapotban van. Árt neki a kánikula? Vagy locsolni kellene? Sem tavaly, sem ezidáig nem tapasztaltam ilyet, szóval nem a fajta rossz.

Figyelt kérdés

#füge #kánikula #aszály #megállt a növekedésben
aug. 5. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Szárazság van, nem tud nőni. A maradék engergiát meg kiszívják belőle a kártevők, pl. a lepkekabóca nagyon elszaporodott most a fügebokrokon.
aug. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majd beérik szeptember-októberben. A természet is észreveszi, hogy jön az ősz és begyorsít az érésbe. Viszont párszor alapos öntözés jót tesz neki ilyenkor.
aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1-esnél a pont.


amúgy ha van vized töménytelen mennyiségben, akkor öntözd....meghálálja, nőni fog, főleg, hogy felkészül a télre.

aug. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs az égvilágon semmi köze az öntözéshez. A naptárhoz van köze. Olyan értelemben, hogy minden gyümölcsnek megvan a maga érési ideje, a hőség és a szárazság ezen esetleg gyorsítani tud egy kicsit, de lassítani semmiképpen. Az első és a második termés közt mindig, időjárástól függetlenül van egy bizonyos időtartam.

Nekem két fajtám van, egyszer se öntöztem őket, pedig egy nagy fenyő közelében vannak.

Az egyikről tegnap vettem le a második termés első három gyümölcsét, a másikról kb. holnap fogok szedni. Mostanra telt el a szükséges idő.

Az öntözés persze nem árt, ha nálatok se volt rendes eső már vagy két hónapja, de az éréshez nincs köze.

Majd ha a te fajtád is eléri a kellő fejlettséget, akkor hirtelen elkezd növekedni az első pár szem, és beérik. Nekem már 24 éve van fügém, és mindig úgy szokták, hogy a második termés egy bizonyos (kicsi) méretnél leparkol, és csak kb. 2 hónap után indul növekedésnek.

aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is így áll.

Majd szeptemberben megérik nyugi.

aug. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!