Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tennél ezzel a szomszéddal?

Mit tennél ezzel a szomszéddal?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy van két hely a kerítés mellett (szomszéddal közös), ahova évek óta bármit ültetünk, nem marad meg. A többi helyen 20+ éves növények és tuják vannak, de ezen a két helyen egyszerűen semmi nem marad meg, minden kiszáradt. Komolyan nem értettük, mígnem bele nem fektettem a gyanúm miatt brutál sok energiát abba, hogy visszanézzem a kameraképeken, hogy mi történik a friss ületésű növényeinkkel.

Az egyik felvételen telibe látszik, ahogy a szomszéd lefújja valamivel az egyik csemeténket, amit azért ültettünk a kopár részre, hogy a belátást akadályozza hozzánk.

Gondolom szereti nyomon követni mi történik nálunk, vagy nem tudom, de nagyon nagyon nagy önuralom kell, hogy ne menjek át és töröljem pofán.

Tűrnünk kéne ezt? Ti mit tennétek?


2023. júl. 17. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Feljelentés a jegyzőnél, rendőrségen: birtokháborítás, rongálás, károkozás. Mellékelve a filmet bizonyítékként.


Szóban is mondd el neki higgadtan, kulturáltan, hogy a kameraképek bizonyítják, hogy kiirtotta az ültetett növényedet. Adjon rá magyarázatot, miért tette.

Közöld vele, hogy mennyiért vetted a növényt, térítse meg az okozott kárt.


Lehet, hogy azt hiszi, árnyékot fog vetni a kertjére?! Mindent meg lehet beszelni.


Amúgy építs oda egy magasított kerítést, és akkor megoldva. Jogod van hozzá.

2023. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Én nagyon megvernem.
2023. júl. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Használja valamire a kertjét, és a kerítés melletti nagy növények ebben gátolják? Vagy nem gondozod a növényeidet, és átlógnak hozzá? Vagy mi lehet az oka?

Az első válaszoló leírta a lehetőségeket.

Elsőre mindenképpen tőle kérj magyarázatot.

2023. júl. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon magas teli teglakeritest epits az ilyen elmebeteg szomszed miatt.


Ne nyuljon at ne masszon at. Szogesdrotot a tetejere. Min 10 meteres legyen a kerites.

2023. júl. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Gondolkozom, hogy a 10 méteres téglakerítés lesz a vége...

Nem csinál semmit a kertjében. Dísznövények vannak, zömében örökzöldek, a mi oldalunkról meg végig tuják, sövényszerű bokrok. Nem lógnak át hozzá, az lehet hogy valamennyit szemetelnek szélben, nem tudom, nem panaszkodott. Egy tuja kihalt a sorból elöl és egy hátul, amikor ideköltöztünk, de tudjuk, hogy a tujáknak mi a sorsuk az éghajlatunkon, nem voltunk meglepődve. Kiszedtük őket törzsestől és idén nem viccelek: az 5. próbálkozásunk volt más növény (picike) ültetése a helyükre, ami pár év alatt nő meg akkorára, hogy takarjon. Sokáig azt gondoltam mekkora szerencsétlenségek vagyunk, hogy hiába minden ápolás, gondozás, semmi nem marad meg ezeken a helyeken. Mindig más növényt vettünk oda, már mindig máshol, extrán figyeltünk rá, de az eredmény mindig ugyanaz lett.

Van egy hátsó kihasználatlan kaszálónk, amit évente háromszor kaszálunk csak. Ott legyomírtózott a kerítésen át a mi telkünkön is egy 1 méteres sávot, hogy ne menjen át hozzá gyom. Ezt sem igazán értem, nála is az van, csak ő 2 mm-sre nyíratja a családdal havonta, de még úgy voltam vele, hogy nem vitatkozom ezen. Mindenesetre bogarat ültetett a fülembe, hogy mivan, ha... ezért kezdtem el visszanézegetni hetek kamerafelvételeit.

Az ő kerítés oldala egyébként, vagyis ugye megvan, hogy ki melyik oldalért felel, ezért pont ő. Ilyen esetben nem lehet gond abból, ha húzunk rá valami belátásgátlót? Végülis a kerítését nem károsítjuk (sima drót).

2023. júl. 18. 08:05
 6/13 anonim ***** válasza:
2,5 méter betonkerítés, a kaszálóra is. Aztán jó alaposan elbeszélgetsz a szomszéddal.
2023. júl. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ahhoz azért már nem árt milliomosnak lenni... :D
2023. júl. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk csilliárdosok sajnos...
2023. júl. 18. 08:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kerítés van jelenleg ott ahol lefújta a csemetéteket?


Én azért egy kicsit bosszút állnék rajta.. Hoznék valamelyik erdőből vagy út széli bokrosból valami kis fácskákat hogy ne kerüljön pénzbe, beültetném és kilesném hogy mikor permetezi le őket.


Majd miután lefújta, megvárnám míg elmegy otthonról és a kerítésem át én is átfújnék gyomirtót a gyepére meg ide oda. de mindezt úgy hogy úgy tűnjön hogy ő volt balf@sz és azt higgye hogy a saját gyomirtója sodródott át a növényeire! 😈

2023. júl. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
61%
Lehet kapni jó hosszú csövet a permetezőhöz. Vegyél vagy 3 métert és told telibe a kertjét gyomirtóval.
2023. júl. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!