Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem kötelező a bálványfa...

Miért nem kötelező a bálványfa írtása?

Figyelt kérdés
Szomorú hogy sokan még direkt díszfaként is növesztik...
2019. nov. 29. 20:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

"Látom, most már összejött (és sikerült megértetni veled hogy kettőnk közül ki ír hülyeséget).



"Ja és nem a 15-ös vagyok csak sajnos nekem is 66%-om van :D"


Kár hazudni.


Nyilvánvaló, hogy te vagy az!"



Na most már eltér a százalékunk, az értelmisérült lett 70-es én meg 64%-os :) Egyébként te sem lehetsz sokkal jobb ettől a nemnormálistól, arra nem gondoltál hogy más is lehet ugyan akkora %-al?

2019. dec. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
45%
az értelmi sérült maradt 66%-on, csak törölték pár hozzászólását
2019. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
87%

A fákat jogszabály védi. Ha ez alól egyetlen fafajt ki akarnak vonni akkor hozzá kellene nyúlni a jogszabályhoz.

Ezt több dolog hátráltatja:

nem nagyon van kapacitás erre - sok száz rendelet tartalmaz elavult részeket, de ezt se győzik javítani.

mivel egészséget nem veszélyeztet közvetlenül, nincs társadalmi nyomás

ellenben ha kötelező lenne irtani pénzbe kerülne az ellenőrzés, és sok ember hőbörögne, hogy miért akarják az ő telkén a tíz éve ott álló fát kivágni. Ezek kellemetlen dolgok a politikusoknak és a rendeletet politikusok - miniszterek írják alá.

Amíg nem hangosabb az irtás követelése mint az esetleges ellenzők/költségek miatt hőbörgők hangja, nem várható változás, hiszen azoknak nem éri meg akiknek módjuk lenne változtatni.



"Azért az is sokatmondó az általános tájékozottságról, hogy az első hozzászólást sikerült nullára pontozni"


Mégis miben volt az a válasz hasznos? Nem a kérdésre válaszolt.

Bár itt a kérdésre adott válaszokat is nem hasznosnak jelölik egyesek.


"Kösz, nekem nem kell, én értek hozzá :) talán nem a wikipédiát kéne bújni srácok, és skkor nem égetnétek magatokat"


Talán ha linkekkel alá tudnád támasztani az állításod mint a többiek, nem égtél volna be ekkorát.

2019. dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
45%

"Mégis miben volt az a válasz hasznos? Nem a kérdésre válaszolt."


A kérdésben egy hibás állítás van vagy úgy gondolod, hogy sokan ültetik díszfaként a bálványfát?

2019. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
82%

"vagy úgy gondolod, hogy sokan ültetik díszfaként a bálványfát?"


Igen. Sajnos a szomszédom is ezt tette, és nem győzöm irtani a gyökeréről feljövő hajtásokat.

2019. dec. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Én még nem hallottam, hogy bárki is direkt ültetett volna bálványfát dísznövénynek, pedig közel 30 éve foglalkozok kertészettel.
2019. dec. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

" 30 éve foglalkozok kertészettel"

értsd: nem csak játszok, hanem kertész diploma, főállásban kertészként dolgozok és botanika a hobbim


Még kertészetben sem láttam bálványfát forgalmazni.


Viszont az ecetfát mindenki bálványfának hívja.


Mondjuk csak Bp-Pest megyében van tapasztalatom.

Lehet, hogy máshol ültetik dísznövénynek az elvetemült emberek.

2019. dec. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:

27#

Én tizenéves koromban ültettem bálványfát(vagyis inkább csak nem írtottam ki), szerintem még most is ott áll a kert közepén. 13 évesen még nem tudtam mi az, egyszer csak kinőtt, nekem megtetszett és megmetszettem úgy, hogy egy kis pálmafára hasonlítson. Minden nyáron megmásztam és letördeltem a felfelé nyúló ágait, hogy csak laposan, oldalra terjeszkedjen a lombja. Igazából nagy bajt most sem csinál, mert nagy az udvar, a szomszéd messze van, nem sarjadzik át hozzá, magot pedig a 8 év alatt amíg ott laktam egyszer sem hozott, ez pedig azóta sem változott.

2020. febr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!