Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fa ez? Ecetfa, bálványf...

Milyen fa ez? Ecetfa, bálványfa, vagy valami más?

Figyelt kérdés

[link]


Ilyen fa van rengeteg elhanyagolt területen, és vadul terjednek. Ráakartam keresni a neten, hogy többet tudjak meg róla, de van némi fogalom zavar, gondoltam tisztázhatná valaki. Előre is köszi.



2015. ápr. 11. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Az, Ailanthus. Terméseit a szél messze elviszi.
2015. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ecetfa = bálványfa.
2015. ápr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ez a nagy tévedés! a bálványfa a gyakori, de sokan tévesen ecetfának hívják, mert hasonlít az ecetfára, ami sokkal ritkább. a képeden is bálványfa van!
2015. ápr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is így látom, hogy bálványfa, de felénk is mindenki ecetfának mondja. Az ecetfa dísznövény. Ez pedig egy gyom.


Hatékony írtására mit tudtok javasolni?

2015. ápr. 12. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

100 éve ezt hívták ecetfának, mikor a dísznövény még nem létezett a köztudatban. Aztán hogy ne legyen keveredés, ezt átkeresztelték bálványfára.


Glifozáttal szépen el lehet pusztítani.

Nagyobb fánál meg kivágás után a vágási felületet kell bekenni vele, a háncsot leválasztva az alá is érdemes tenni.

2015. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!