A GLIALKA kerti gyomirtó rákkeltő? A GLIFOZÁT tartalom miatt félek használni. (A Monsanto gyártja. )
# 7
A lényeg a szervezetbe vitt mennyiségen van.
Ha te is csak egy fél mákszemnyi antibiotikumot vettél volna be, nem egy teljes kúrán át eszed a nagy mennyiséget, akkor feltehetőleg nem lesz semmi bajod.
Búzánál mondjuk jellemzően nem alkalmaznak deszikkálást, esetleg csak ha egyébként is cél az évelő gyomok kipusztítása, és akkor is csak olyankor lehet leszórni, amikor már félig száraz, tehát nem tud nagy mennyiséget felvenni. Vagyis, ebből itt nekem úgy tűnik, ismereteidet ilyen tudományos-fantasztikus környezetvédő kiadványokból szerezted.
Napraforgónál persze bevett szokás az állományszárítás, valamilyen gyomirtóval. Tehát ha glifozáttal lepermetezik, akkor te már 2 hét múlva fogyaszthatod magát a lepermetezett növényt, ill. a belőle készült étolajat, margarint. Amiket azért a magyar háztartások nagy része elég sokat használ. Na, ebből kerül a szervezetedbe a sok szermaradék. (És a kísérletek erre irányulnak, hogy ennek a sokszorosa okoz-e rákot, és még ezt se sikerült bebizonyítani.)
Ha viszont a kertben szórod ki a szert, akkor az ott ugyanúgy lebomlik, és ugyanolyan kevés szermaradék lesz a kertedben, aminek mondjuk az egy tízezred részét veszik fel a haszonnövényeid.
Vannak ilyen riogatásból élő szervezetek, amik világgá kürtölték, hogy minden ember szervezetéből ki lehet mutatni a glifozátot. (Ami ugye alapból nem a nagy mennyiség miatt lehetséges, hanem az érzékeny műszerek miatt.) Na mármost, ha napraforgószármazékokat (se repcéből és szójából készülteket, amiket szintén szokás deszikkálni) nem fogyasztanánk, akkor feltehetőleg nem lehetne kimutatni a szervezetünkből a glifozátot, mert ahhoz még a mai fantasztikus érzékenységű laborfelszerelés is nagyon gyenge.
Utolsó! Csak hogy a fél mákszemnyi gyógyszer nem ért volna semmit, nyilván be kellett szedni a teljes adagot. Ahogy a glialkából is kell adni a növénynek, nem 2 cseppet mert az nem használ.
Az ismereteimet nem lájkvadász oldalakon szedtem össze, remélem a debreceni Agráregyetem agrokémiai és növényvédelmi oktatását nem tartod tudományos-fantasztikus forrásnak.
De aki szerint a glifozát jó, annak a véleményén nem fog változtatni egy youtubos videó, vagy egy egyetem professzora sem. Legalább a kérdező eljutott oda, hogy megkérdőjelezte egy vegyszer kiskerti használatban való létjogosultságát.
Köszönöm a válaszokat... "Jobb félni, mint megijedni"
- Nem szívesen használnám, de valamit tenni kell, mert az Akác- hajtások nagyon elszaporodtak.
"Ahogy a glialkából is kell adni a növénynek, nem 2 cseppet mert az nem használ."
De itt nem a növényről volt szó, hanem hogy a talajból fel tud-e venni a növény veszélyes mennyiségű szermaradékot. És abban biztos lehetsz, hogy nem fog felvenni 2 cseppnyit, legfeljebb 1 csepp tízezredrészének lebomlása után maradó dolgot. Ami elhanyagolható adag egy antibiotikumból vett gombostűfejnyi mennyiséghez képest.
Megszellemírták a a toxikológiai és genotoxikológiai vizsgálataikat, és hát aki a nem hisz a tudománynak, az laposföld.
Nincs semmi megnyugtató a glifozátban. És mivel szabadforgalmú, még az is vehet belőle és pacsálhatja a kertjében, aki olvasni se tud.
Vizsgáltasd be a talajt és a termést, illetve ha van kutad, azt is, és meglátod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!