A GLIALKA kerti gyomirtó rákkeltő? A GLIFOZÁT tartalom miatt félek használni. (A Monsanto gyártja. )
Igen, voltak olyan kísérletek, amiben az jött ki, hogy ha hosszú távon glifozáton tartották az egereket, akkor rákosak lesznek.
Meg voltak olyan kísérletek is, amiben az egerek csak a normál esetben elképzelhető szervezetbe kerülési dózis tízszeresét kapták, és nem lettek rákosak, hanem békében és egészségben megöregedtek.
Jelenleg az EU bizottságai hol az elítélő szakvéleményeket fogadják el, hol a felmentőket. Attól függően, melyik bizottságot ki vesztegeti meg. Állandóan az asztalon van a téma, mert nagy pénzeket szülne valakiknek a betiltása, de mindenki által elfogadható vélemény még nem született.
Egyik elterjedt adalékáról pár éve kiderült, hogy rákkeltő, akkor azt lecserélték.
Mint vegyi anyag, nyilvánvaló persze, hogy nagyon nagy dózisban okozhat rákot. De ez elmondható a dezodoroktól, mosogatószerekről, szappanokról, élelmiszer-adalékokról, az ivóvízben lévő klórról, mindenről. Az nem mindegy, hogy a reálisan a szervezetbe kerülő dózis jelent-e kockázatot. A glifozát pedig nem kerülhet semmilyen módon nagy mennyiségben az emberi szervezetbe, ha előírás szerint használják. Tehát ismereteim szerint a rendszeres dezodorhasználók sokkal nagyobb veszélyben vannak.
Nem muszáj ám az említett terméket használni. Ugyanezt más márkanéven (és más gyártótól) feléért is megkapod. Úgy kell kérni a mg-i boltban, hogy "a legolcsóbb glifozátot kérem".
Igen, rákkeltő, klinikailag bizonyított. DE
Nagyon nem mindegy, hogy mennyi ideig érintkezel vele.
Hamarabb kapsz tödőrákot a szemétégető szomszédok miatt, mint az évi 3-4 alkalmas permetezéstől.
Azok vannak valós veszélynek kitéve, akik napi szinten ezzel foglalkoznak. Pl. a traktoros, aki szezononként 20.000 litert kiszór belőle és egész nap fújja rá a ködöt a szél.
A talajra jutva hatását veszti. Csak levélen és zöld hajtáson szívódik fel, meg esetleg nagyon kicsi mértékben a vékony fás hajtásokon.
Ebből adódóan, a szőlőt meg a csicsókát se fogja bántani úgy, ha a földre kerül a szer. Ha a szél ráviszi a levelekre, hajtásokra, úgy igen, de ha ilyen veszély fenyeget, akkor teszel a szőlő meg a csicsóka elé valami nejlont, vagy mosógép kartondobozát, vagy bármit.
Na de mivel a fagy miatt nagy valószínűséggel már nincs levele nálad se az akácnak, így annak se tudsz ártani a glifozáttal. Majd jövő nyáron, leghamarabb. De nehogy 2 dl-t tegyél 10 l vízhez, mert attól csak megsárgulnak egy kicsit.
Illetve, ha elég vastagok a hajtások, akkor jelenleg még azt tudod, hogy 10 cm magasságban vágd el őket, 10-es fúróval fúrj bele a csonkokba, és öntsd fel tömény glifozáttal. Tavasszal nem fognak kihajtani. Ha jól csinálod, és szerencséd van, akkor még azok a vékonyak se fognak kihajtani, amiket nem is kezeltél.
Úgysem fogod nyugodtan enni azt a csicsókát, bárki bármit mond is itt a gyakorin.
Én soha, semmilyen körülmények között nem használnék ilyet a kertemben, főleg ahol élelmiszert termesztek.
Nagyon sok szer van a világban aminek vannak káros hatásai sajnos. Lehet hogy másnak nem okozott rákot, de nálad lehet hogy pont társul egy hajlammal és átkozni fogod a napot amikor az az ötleted támadt, hogy használd a glialkát. Sok nagyüzemi termelésben használják a glifozátot pl érésgyorsítónak gabonánál, napraforgónál is. Szóval a bolti kenyérben és egyebekben is van. Kérdés hogy akarsz-e egy nagy adagot közvetlen a kertedbe is juttatni?
Én egy hétköznapi antibiotikumtól lettem gluténérzékeny, vagyis autoimmun beteg. Millióknak nem okoz gondot az a gyógyszer, nekem viszont megkeserítette az életemet. Ha tudtam volna mit okoz, biztos hogy más gyógyszert választok. A cöliákiával tudok együtt élni. Te tudnál a rákkal élni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!