Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ilyen fiataloknak miből...

Az ilyen fiataloknak miből lesz saját lakásuk?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és csalódottan tapasztalom, hogy a volt osztálytársaimnak közel 100%-a egyetemre/főiskolára akar menni.

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan akarnak majd ezek a fiatalok a későbbiekben maguknak lakást venni. Egyetem mellett nemigen fognak dolgozni, az biztos és a következő kiadásaik vannak: diákhitel,kollégium/albérlet,egyéb egyetemi díjak (könyvek,pótvizsgák), bérletek (2 helyi, 1 vonat), étel, (rezsi, ha van) és persze fesztiválozni és nyaralni is kell ám, mert még most vagyunk fiatalok. És persze mindezt 3-4-5 éven át. 25 éves korukban már akár 4-5 millió Ft mínuszban is lehetnek és még mindig a szüleikkel élnek.


Én már egy éve dolgozok és így is félre kell tenni rendesen, ha 5 év múlva szeretnék elköltözni otthonról.

Azoknál pedig akik a fenti példába tartoznak csak úgy látok lehetőséget az elköltözésre, ha egy már stabil párkapcsolat mellett a 4 db szülő összedob fejenként 3-4 milliót a gyerekeknek, hogy el tudják kezdeni az életüket.


Én nem vagyok senki ellensége, kívánom hogy mindenkinek sikerüljön az egyetem/főiskola, de én nem látok más alternatívát az elköltözésre, csak amit már fentebb leírtam.



2019. jún. 26. 16:30
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
16%

"egyetemre/főiskolára akar menni."


Nekem már az fura, hogy 20 évesen még csak AKAR menni.

20 évesen már a diplomamunkát kellene írni főiskolán a 90%-uknak, és harmadévesnek lenni egyetemen.

2019. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
89%
23 évesen már bsc-t és msc-t elvégezve elkezdenek egy jól fizető helyen dolgozni és jó pár év alatt félreteszik a kezdőtőkét. Mivel vagy te elöbb, hogy te hamarabb dolgozol végzettség nélkül? Komolyan érdekel, mert sosem értettem ezt a felfogást
2019. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
79%

"Én már egy éve dolgozok és így is félre kell tenni rendesen, ha 5 év múlva szeretnék elköltözni otthonról."


Nagyon sokat számít, hogy az ő családjukban mik a preferenciák.

Nekem 26-28 éves koromig nem is volt vágyam, hogy elköltözzek, és a felmenőimben sem merült fel, én hoztam szóba az egészet, és azóta is haragszanak rám, ők nem akarták ezt. Akiknek még 1-2-3 diplomáját finanszírozni akarják, azok úgy élnek otthon ezalatt, mint a gyerekek. Nekem is a számba tolták a kész szendvicset, és a maradék kapacitásomat különórákra járásra, művészetek, szakmák tanulására fordítottam. Soha nem kellett megkennem egy kenyeret.

A felnőtt élet építése csak ezek után kezdődött mindenestül, addig szóba sem jött.

2019. jún. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
17 évesen mentetek egyetemre vagy mi van?
2019. jún. 26. 16:40
 5/39 anonim ***** válasza:
81%
18 évesen szoktak az emberek egyetemre menni és az átlag képzés (bsc+msc) 5 év, csak úgy szólok
2019. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
48%
18 évesen mentünk zömében első főiskolára/egyetemre (de volt 16 éves évfolyamtársam is), első év 18-19 évesen, másodév 19-20 évesen (ennek a végén van a diplomatéma választása főiskolán), harmadévben 20-21 évesek. Félévkor le kell adni a diplomamunkát (a fél évfolyam ekkor még 20 éves).
2019. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

2: Nem azért, mintha az ügyvédbojtárok nem a minimálbérért (5jegyű fizetésért) güriznének napi 14 órát, meg az államnál megkereshető hasonló fizetésért a diplomások zöme... Amiről te beszélsz az a speciális esetek közé tartozik, repülőmérnökök egy csoportja és társaik, de ők is 8-12 óra munkával multinál.

Szóval egy vagy több diploma nem automatikus belépő a magasabb órabérhez. A legális foglalkoztatottsághoz, jó munkakörülményekhez már inkább, mert más a világképük, nem fogadnak el alja helyzeteket.

2019. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
83%

Nevetséges ezen aggódni, vannak persze kivételek, de nagy átlagban az a társadalmi réteg, ahol úgy illik, hogy a gyerek egyetemet végez, messze különb anyagi háttérrel rendelkezik, mint aki 19 évesen lobogtatja a kőművessegédi vagy a tányérmosogatói fizetését, meg a nagy önállóságát - amivel persze az életben nem jut sehová. Azok az egyetemisták hamarosan beülnek az elhunyt nagyszülők kétszobás polgári lakásába, a többi meg legfeljebb az alkoholista apjuk kocsmaadósságát meg a hamvasztási költségét örökli.


(Az utoljára a Rákosi alatt volt, hogy mezítlábas rétegek bejutottak egyetemre, a ma ott lévők hátterét annyira nem kell félteni.)

2019. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%
De az esetek többségében igen, jó pár szaktársam, barátopm, ismerősöm van, akivel tartom a kapcsolatot és tudom, hogy hol dolgoznak és mennyiért.
2019. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
31%

Például, sokan az érettségi után külföldre mennek dolgozni. 1400-1500 EUR-t minimum megkeresnek (igen, "mosogatás" szintű munkával is, csak bejelentett munka legyen) - bár saját tapasztalat, hogy jóval többet is lehet egy jobb állással -, utána vagy visszatérhetnek Magyarországra tanulni, vagy ott kezdenek tanulmányokat ahol letelepedtek. Utóbbi jellemzőbb, mert akinek van társalgási szintű nyelvtudása, az képes külföldön is tanulni, ezt is tapasztalatból tudom.

Várom a szokásos kolbászbólkerítéses válaszokat :) Nyilván a szorgalmasabbaknak válik be a legjobban és vannak, akiknek nem jön be a külföldi lét, de ők kevesen vannak. A többségnek működik, akiknek van legalább közepes mértékű szorgalma.

Persze, aki már külföldön megvetette a lábát, az inkább már csak látogatóba akar visszatérni.

Inkább csak a kicsit idősebbek esetén (40-es és 50-esek) láttam, hogy ők is kimennek muszájból, dolgoznak szorgalmasan és ha van egy házra való pénzük, akkor visszatérnek (bár most már megéri külföldön is házat venni).

Aki nagyon akar és nincs valamilyen gátló tényező, az így tud tenni a boldogulása érdekében.

Úgy gondolom, hogy a mostani legfiatalabb felnőtteknek legalább a fele már külföldön fog letelepedni és ez a szám nőni fog. Ez is hozzájárul a népesség csökkenéséhez, aminek a jövőbeli ingatlan és albérlet kereslet csökkenéshez van köze. Ha ehhez hozzávesszük azt, hogy még mindig többen halnak meg a magyarok (mármint a csak Magyarországon élők közül), mint születnek, akkor ez is a későbbi kereslet csökkenést fogja segíteni. Így ingatlan árak szempontjából az idő azok kezére játszik, akik Magyarországon maradnak és kicsit még türelemmel vannak (és itt csak pár éves távlatra gondolok, nem évtizedesre).

2019. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!