Könnyűszerkezetes hazat vennél?
Nagyon szűk a mozgasterunk: 20 éves hitellel max. 30 milliós hazat tudnánk venni.
Ezek mind nagyon távol vannak a munkahelyünktől és a családunktol.
Kivéve a felújítandók (erre nem ad hitelt a bank) meg néhány könnyű szerkezeteset.
És mit gondolsz, hogy miért olcsók a könnyűszerkezetesek?
Mert szarok! Különösen az utóbbi években készültek vannak igénytelenül összedobálva. Tehát a válaszom: Nem, nem vennék.
Ne mondd nekem, hogy nem lehet használt ingatlant venni hitelből, mert ez nem igaz! (Kivéve, ha ebből 20 millió a CSOK.)
#3
Nem Amerikában akar házat venni, hanem itthon!
...és az itthoniak ócskák.
Ha nem azok lennének, akkor drágábban lennének mint a többi. Mi alig vártuk, hogy megszabaduljunk tőle.
Egy könnyűszerkezetes ház esetén gyakran elhangzó előny, hogy gyorsan és viszonylag olcsón felépíthető. A gyorsaság azonban nem feltétlenül jelent előnyt egy olyan értékállónak hitt befektetés esetén, mint a házépítés. A könnyűszerkezetes házak azért építhetőek fel gyorsan, mert a munkafolyamatok számottevő része szerelő jellegű, ami nagyon komoly szakértelmet feltételez a háttérben.
Csak az elmúlt 2-3 évtized állt rendelkezésre a könnyűszerkezetes technológia által igényelt szakértelem megszerzéséhez.
Ebből következik, hogy Magyarországon jó eséllyel csak egy maroknyi kivitelező van a szükséges tudás birtokában, akiket pontosan emiatt nagyon nehéz megfizetni, vagyis egy jó könnyűszerkezetes ház egészen biztosan nem lesz OLCSÓBB, mint egy jó téglaház.
A gondatlan kivitelezésben viszont sokkal több problémaforrás rejlik, mint egy téglaház esetében.
Gyakori hiba, hogy megereszkedik a mennyezet hőszigetelése, aminek egyenes következménye, hogy az épület hőhidas lesz, ahonnan már csak egy lépés, hogy a házban megtelepedjen az ott lakók egészségét veszélyeztető penész. További gondokat okozhat, hogy ha az alkalmazott építőanyagok nem megfelelő minőségűek: például ha elmarad a szükséges hőkezelés és a belső párazáró fólia kialakítására sem fordítanak a kivitelezés során kellő figyelmet, szinte biztos, hogy a könnyűszerkezetes ház kártevők áldozatává fog válni, amiket kitakarítani rendkívül időigényes és költséges.
Vagy:
egy könnyűszerkezetes ház könnyen felfűthető, amit leginkább annak köszönhet, hogy alig rendelkezik hőtároló tömeggel. Ez a tulajdonság azonban azt is jelenti, hogy a nyári időszakban az épület szintén nagyon könnyen átmelegszik, aminek köszönhetően a klímaberendezés elengedhetetlen részét fogja képezni egy könnyűszerkezetes háznak. A klímaberendezéssel összefüggő költségeket – szükséges szerelvények beszerzése, kiépítése, az eszköz megvásárlása és beüzemelése, valamint annak hosszú távú üzemeltetése – minden esetben érdemes hozzáadni egy könnyűszerkezetes ház építésének végösszegéhez.
#5
Laktál is ilyenben, vagy csak nézegeted?
Kérdezz már rá a tulajoknál, hogy mennyiért vették és hogy vannak megelégedve!
#8
Nem értem, hogy min huzakodunk, amikor a válasz olyan egyszerű!
A kérdés:
"Könnyűszerkezetes hazat vennél?"
Én mondtam, hogy NEM, te mondd, hogy IGEN, aztán a kérdező meg azt vesz, amit akar!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!