Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Könnyűszerkezetes ház mennyire...

Könnyűszerkezetes ház mennyire hűl ki? Ott nincs hőtároló tömeg, mint a falazatoknál, csak néhány lap, közte meg szigetelés, tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés
2018. szept. 12. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha van tetőtérrel tapasztalatod, akkor majdnem ugyan az.
2018. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Mi könnyűszerkezetesben lakunk. Nem nagyon hűl ki, pedig én is attól féltem. (Általában úgy szoktuk, hogy szellőztetés után, délután ráadjuk a fűtést, megy egy kicsit, levesszük. Este szellőztetünk megint, aztán ráadjuk, de már csak kisebbre. Reggel (4 körül kelünk, levesszük) Karácsonykor pedig 2 hetet a szüleimnél töltünk, olyankor sem hűl durván le.
2018. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Mi is könnyű szerkezetes házat szeretnénk építeni. Nagyon dicsérik, hogy könnyen fűthető, hűthető. Hamarabb felmelegszik mint a tégla, és ha folyamatosan fűtve van jobban is tartja a hőt.
2018. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
A klaszikus "doboz" hatást szokták mondani , pont mint a tetőtérnél .
2018. szept. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezz meg szakembereket, mert itt iszonyatos marhaságokat irkálnak olyan emberek akik még nem is láttak könnyűszerkezetes házat.
2018. szept. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"ha folyamatosan fűtve van jobban is tartja a hőt"

Ha tartaná a hőt nem kellene folyamatosan fűteni.


Lehet jól és rosszul is építeni könnyűszerkezetes házat. (hazánkban inkább a rossz terjedt el, ezért is veszít az értékéből jobban, mint a hagyományos szerkezetű házak).


Mivel alapjában nincs hőtároló tömeg (tömör falak, födém) ezért hamarabb kihűl, persze ugyan ez miatt hamarabb is felmelegszik.

2018. szept. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Persze, meg van az előnye, hogy gyorsan felfűtöd a könnyűszerkezetes házat, mert csak a levegőt fűtöd fel. Télen jó a hőszigetelő anyag amiből épült. Szellőztetésnél hűl ki gyorsan, de gyorsan vissza is melegíthető. Nagy hátránya nyáron mutatkozik meg, mert akkor a hőszigetelés mit sem ér. Nyári meleg ellen szükséges a nagy tömeg, és az általa nyújtott hőcsillapítás.

Persze lehet klímával hűteni egy házat, de nem mindegy mennyit fogyasztasz; télen fűtésre költesz, nyáron hűtésre. Valahogy ezt csökkenteni kell, mert az energia sosem lesz olcsó.

Ebben segít a nagy hőtároló tömeg.

Hiába építesz fel egy házat nagy tömeggel -hőszigetelésük rossz; vagy egy hőszigetelt házat tömeg nélkül. A két jó anyagot kombinálni kell, hogy élvezd mindegyiknek az előnyét. E mellett sokat számít a ház tájolása, árnyékolása (téli nap besüt, a nyári nap árnyékolva van). Ma már igyekeznek mindezt figyelembe venni, hogy hatékonyan építkezhess -ha találsz normális tervezőt.

(hőszigetelés, hőtárolás, tájolás, árnyékolás-benapozási szög)

[link]

2018. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Könnyűszerkezetes házban bizony sokszor jobb mutatókat is el lehet érni, mint a hagyományos építőanyagokkal. Az elv egyszerű, míg a téglafal a belső és külső hőmérséklettel együtt hűl és melegszik (szigetelés nélkül ugye átenged), addig a könnyűszerkezetes ház fala a külső hőmérsékletet kint tartani hivatott, a bentit meg bent. A falak nem tartanak és engednek át hőt (ez persze így sarkított). Ehhez komoly számítások szükségesek, milyen panelekkel érdemes dolgozni, mit szükséges rápakolni, hogy az működjön és amivel nagyon nagyon sokan eltolják a dolgot, az a rossz minőségű nyílászárók beszerelése. Ezzel gyakorlatilag a jól kiválasztott szendvics szerkezetet is totál el lehet rontani.

Összességében, ha egy jó tervezésű és kivitelezésű házról beszélünk, akkor minden közhiedelemben terjedő érvvel ellentétben baromi jó házat kaphatunk. Azt viszont le kell szögezni, hogy ez általában így már nem olcsóbb, mint egy tégla ház! Ha valaki fele annyiért árul egy ilyet, mint amennyit érne, ha téglából lenne, az vélhetően vacak kivitel.


Fentiektől függ az is, hogy mennyire hűl ki, mennyire kell hűteni/fűteni. Én mérnökként élnék egy ilyen házban, aminek résztvettem a tervezésében és kivitelezésében. Aminek az elemeit és tulajdonságait nem én választottam ki, azt viszont ma Magyarországon valószínű nem venném meg.

2018. szept. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, és ki akadályoz meg abban, hogy KÜLSŐLEG rátegyél kb. 15 cm-es hőszigetelést pluszban?

Ezt akár te is meg tudod csinálni, szép lassan, apránként.

Egyik nyáron leszigeteled KÍVÜLRŐL (érted?!) a déli tájolású falakat, jövő évben az északiakat, és így tovább. Négy év alatt van egy hiper-szuper, hő- és hidegtartó álomházad.

2018. szept. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2018. szept. 15. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!