Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy zártkertet veszünk,...

Ha egy zártkertet veszünk, arra a célra, hogy ott lakjunk, mikre kell figyelni?

Figyelt kérdés
Olyasmi is érdekel ami nem csak zártkertre vonatkozik, mint tulajdoni lap ellenőrzése, villanyóra jegyzőkönyv, csere, statikus kihívása, de pl. egészen más szempontok is érdekelnek, pl. busz milyen messze van, talajvíz megáll e, van e minden épületre fennmaradási engedély, elektromos hálózat olyan állapotú e, mint amit gondolunk, radiátorok fel vannak e töltve vagy ép le vannak eresztve s télen feltöltéskor folyni fognak? stb stb
2018. jún. 13. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
2018. jún. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nàlam a fő szempont az volt, hogy későbbi gyerekvállalás esetén a gyerekemnek hol milyen úton kell majd iskolába járnia, és hogy télen nyáron járható e az az út... volt olyan kacsalábon forgó zártkert azok közt amit néztem, de egy nyári zápor elég volt hozzá, hogy az opel astrámat helyi traktorosokkal kellett kivontattatni a dűlőről... nagyon sok nagyon jó zártkertet megnéztem, de hasonló okok miatt inkább egy erősen felújítandó falusi ház mellett döntöttem 5perc nyílegyenes gyalogútra az óvodától és általános iskolától.
2018. jún. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Külterületi háznál figyelni kell, hogy a telek saját, 1/1 tulajdon-e. Van olyan, hogy önkormányzati bérelt hétvégi telekre építettek nagyobb hétvégi házat és otthonként használják. Ez necces lehet, ha az önkormányzat eladná a telkeket egyben.

Általában nincs csatorna, a szippantás költséges.

Egy olyan külterületen, ahol sokan autóznak, az utak állapota kriminális lehet, főleg,ha nincs szilárd burkolat.

Az olcsó lakhatásnak köszönhetően megjelennek olyan lakosok is, akik mellé nem szívesen költözik becsületes ember:gyakoriak a lopások, betörések, a rendőrség prioritásában az utolsó helyen szerepelnek a külterületi ingatlanok.

2018. jún. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És sokkal gyakoribb mint az hogy ezek az alja emberek elmennek pl. Solymárra lopni?
2018. jún. 16. 21:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Általában nincs az emésztőnek alja, és nem kell szippantani :)

A közbiztonság pedig nem mindenhol rossz, van ahol kimondottan jó, pl nálunk Pátkán a varga hegyen semmi lopásról nem tudok az elmúlt 20 évben... pedig dugig a falu kisebbséggel.

2018. jún. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ki van-e vonatva művelési alól.

A zártkert pár éve (ha nincs kivonatva) a földtörvény hatálya alá esik, ki kell függeszteni, és hosszabb idő, míg birtokodba veheted (emiatt).

Fennmaradási engedély? Zártkertnél az első kérdés, hogy egyáltalán engedéllyel épült-e? Besorolása, ld. fent.

A műszaki jellegű kérdéseid bármilyen házra igazak, az nem zártkert specifikus.

Nálunk ezek a telkek többnyire 30%-ban beépíthetőek, a harmincas számnál maradva pedig jellemző, hogy 30 m2 az alapterületük és így van három szint, pince, földszint, tetőtér, és ez így lakható.

Természetesen vannak normális méretű alaprajzú zártkerti házak is, az inkább belterületen.

Vannak itt is rossz környékek, meg kell nézni előtte alaposan.

2018. jún. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
most nézem, havi 4000 Ft-ért olyan kamerás riasztó rendszer ahol ki is vonulnak riasztás esetén. ez nem megoldás a rossz környékre?
2018. jún. 20. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:
6 vagyok. Mennyire rossz az a környék? Nagyvárosban élek, van a város környékén több zártkerti rész. Van olyan, amiről szerintem sokan nem is tudják hogy létezik, és nyugodt hely, van tökjó,meg van olyan, ahova nem tenném be a lábam. Jártam arra pl.busszal háááát, örültem, mikor hazajöttem. A riasztó: oké, ha nem vagy otthon, van riasztó. És mikor otthon vagy, akkor nyugodt lennél, jól éreznéd magad, el tudnál lazulni (a rossz környék miatt kérdezem). Mégiscsak ott kellene élned.
2018. jún. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
úgy érted bejön a környéklakó és agyonver a riasztó meg nem szól, mert lekapcsoltam mikor hazamentem?
2018. jún. 22. 01:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!