Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire kell figyelni panelvásárl...

Mire kell figyelni panelvásárláskor?

Figyelt kérdés
Panellakás vásárlás előtt állunk. Mire érdemes figyelni, mi az ami kizáró ok lehet egy panel épületnél?

2017. nov. 3. 19:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem leginkább a szomszédokra... a lakáson belül bármit felujithatsz, ha van pénzed. A lakáson kivül viszont semmit. Nézd meg pl. a szemétledobót - sokat elárul a szomszédokról és a házról is. kicsit nézzél körül este a ház környékén, hallgatózzál - ha nagyon ordit a szomszéd, az nem jó, mert áthallatszik.
2017. nov. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
78%

Hogy mi hallatszik át. Általában minden panelnek papírból vannak a falai, de nem mindegy, hogy ki van a másik oldalán.

A miénk még csak nem is panel, hanem tégla társasház, 5 éven át nem hallottunk egy pisszenést sem a szomszédoktól, de most kisgyerekesek költöztek ide, hát ne tudd meg... a szülők egész nap ordítanak egymással, nappal dübörgés, hajnalban ajtócsapkodás. Valami élmény, de panelben még rosszabb is lenne.

A környéket nézd még jól meg.

2017. nov. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen forgalmas út mellett.Van e zajos szórakozó hely a közelben ,ahol még éjszakába nyúló rendezvényeket is tartanak .Buszmegálló,iskola ,ovoda .
2017. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%
Arra figyelj leginkább, hogy NEHOGY panel legyen!
2017. nov. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Ami fontos lehet:

- szomszédok: nagyon meg tudják keseríteni az életeteket!

pl. laktam egy olyan helyen, ahol a felettünk lévő szomszéd állandóan verte a feleségét és a gyerekeit, és üvöltözött velük, nem lehetett aludni tőlük. Természetesen mindenki egy rendes, jóravaló embernek ismerte és senki sem hitte volna el, hogy miket művel.

- emelet: főleg idősebb vagy kövér embereknél rohadtul nem mindegy, hogy hányadik emeleten lakik és van-e lift. Én dagadt vagyok és a harmadikon lakunk, hát tele van a .... vele, kipusztulok mire felcihelődök az emeletre.

- fűtés: vannak olyan lakások, ahol kályhával lehet csak tüzelni, kínlódhatsz egész télen a fűtőanyagok beszerzésével...

Ezek jutottak az eszembe.

2017. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%

Kb azt akartam írni, amit a 4-es. Nem sokat ér, hogy megnézzük a szomszédokat, ugyanis azok viszonylag gyakran cserélődnek a lakótelepeken. Igazából kb a környék az egyetlen, ami szempont lehet, ha már mindenképp panel kell.

De én csak végső esetben költöznék panelbe, inkább ingáznék többet, ha muszáj, vagy bármi, csak panelt ne...

2017. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
Szemétledobós házakat pl a csótányok kedvelik. Barátnőm ezért nem tud szabadulni az övéből, kiirthatatlanok
2017. nov. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

7# Biokill spray. Havonta alaposan be kell fújni a réseket amin betud menni és inkább a szomszédot választja. Tapasztalat.


A lépcsőház tisztaságára érdemes figyelni, ez sokat elárul a lakóközösségről, illetve hogy panelprogramos-e. Sokszor igényesebb lakókat jelez, ha hajlandóak voltak erre költeni és hidd el nem mindegy semmilyen szempontból.

2017. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Jelenleg napi 2x60 percet ingázunk, amiből elegünk van, illetve a jelenleg használt ingatlant is el kell hagyjuk. Ha már költözünk, akkor legalább a munkahely és a bölcsi legyen közel. Az önerő és hitelkeretünk sajnos csak panelre elég, így más nem jöhet szóba, ezért igyekszem tájékozódni vásárlás előtt.

Lesz még csomó panelos kérdésem ebben a topicban. :-)

2017. nov. 4. 13:54
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Magával a szerkezettel szerintem nem lehet befürödni. Évtizedek óta állnak, nem repedeznek és fognak is. Ha biztoara akar menni az ember és erre van kerete, szerintem nagyon nehéz mellényúlni vele. Panel elrendezésben kifejezetten a 1+2 fél szobást javasolnám, ebben ugyanis a fél szobák pont arra elegek, hogy mindenkinek legyen egy kukszlia és nem sokkal drágábbak, mint kisebb társaik.
2017. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!