Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire kell figyelni panelvásárl...

Mire kell figyelni panelvásárláskor?

Figyelt kérdés
Panellakás vásárlás előtt állunk. Mire érdemes figyelni, mi az ami kizáró ok lehet egy panel épületnél?

2017. nov. 3. 19:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Mi fél éve vettünk egyetemista lányunknak Bp.-en egy panellakást, külső kerületben. Nekem személy szerint semmi bajom a panellel. MOndjuk a szomszédok nagyon fontos tényezők. Nekünk ebben szerencsénk volt(1-2 hülye pedig-akinek mindennel baja van/lesz- mindenhol akad. ). Ha van kereted, vegyél kicsit nagyobbat (1+2 fél). Felújítottan ezek húzósak, de ha van idegzeted, és persze elég pénzed, akkor vegyél felújítandót (én soha többet nem tenném, éveket vett el a felújítás az életünkből, igaz mi nem Budapesten élünk,így hetente több száz km-t kellett szaladgálni a mesterekhez).

2017. nov. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
jelenleg annyira nehéz szakembereket szerezni, hogy én nem javasolnám a teljesen felujitandót, csak akkor , ha nem kell gyorsan költöznötök. Simán megcsinálja a festő, hogy félbehagyja a melót két hétre és kimegy Ausztriába. Nézem a szomszédomék lakásfelujitását, az idegösszeomlás szélén állnak. Nagyon nincs szakember. Ha családon belül sok mindent meg tudtok csinálni, akkor oké. Mondjuk a panelhez nem kell tul nagy szakértelem, de a vizszerelés, fszoba, stb. nem oldható meg mester nélkül.
2017. nov. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

11-es vagyok: Most jutott eszembe. Panelprogramosat keress(ablakcsere, hőszigetelés, távhő egyedi mérővel).


12: Miből gondolod, hogy panelben egyszerűbb a felújítás? Vasbetonról beszélünk. Mivel mi csontvázig leszedettünk mindent-vízvezeték- villanyvezeték csere, fürdőszoba csempe +kád helyett zuhanyzó, beltéri és bejárati ajtó, stb.-, a mesterek többet szívtak, mint 2 téglaépítésűben. Egy felújítás nem a festésből áll.

Ja, és pesti mesterekkel sosem kezdenék többet. Főleg nem a jószaki.hu-s generalkivitelezőivel. Megszívtuk. Ott hagyott félig szétvert lakásban. Utána a városunkból vittünk mindenkit. .Tökéletes munkát végeztek.

2017. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
12-es vagyok: én arra próbáltam utalni, hogy pl. festeni elég könnyű panelben házilag is. tehát egy olyan lakást, ahol csak tisztasági festésre van szükség, nem kockázatos megvenni. Ahol betonig le kell vakarni mindent, az nagyon nagy meló és nagyon drága is.
2017. nov. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további tippeket.

Én is arra jutottam, hogy állapot szerint van a rögtön élhető és a felújítandó kategória.

Szobafestést eddig is magam csináltam, így ha csak egy tisztasági festés szükséges, az nem akadály.

Kicsit érdeklődtem mesterek után a kollégáim közt, akik most építkeznek, valóban siralmas a helyzet Bp-en és Pest megyében, így a teljes felújítást már el is vetettük.


Szomszédok tekintetében hogyan lehet informálódni?

Az eladó úgysem mondja meg, ha zűrös a lakóközösség.

2017. nov. 5. 20:50
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szomszedok: ellátogatsz arra a nap több szakaszában
2017. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A kora esti - esti órákban érdemes a lépcsőházban hallgatózni szomszédok ügyében...
2017. nov. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
egy jobb fekvésű panelnél manapság nem sok idő van gondolkozni, informálódni, mert nagyon gyorsan elkel...
2017. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#18:

való igaz. Nap közben találtam egy szimpatikusat, este akartam mutatni az asszonynak, addigra meg már le is került a hirdetés.

2017. nov. 6. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!