Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire érdemes figyelni könnyűsz...

Gabesz077 kérdése:

Mire érdemes figyelni könnyűszerkezetes ház vásárlásánál?

Figyelt kérdés
Adott egy 2004-ben épült fa vázas könnyűszerkezetes családi ház. Megvétel előtt mi az amit érdemes megnézi műszaki szempontból?

2017. okt. 19. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Amit mindenképp megnéznék, - ha tetszik a környék - hogy van-e másik eladó téglaépítésű a közelben.
2017. okt. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mire érdemes figyelni könnyűszerkezetes ház vásárlásánál?"


Hogy nehogy én legyek, aki megveszi!

2017. okt. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

No igen, kicsit megértem az előttem szólókat.


Amire mindenképpen figyelj, az a falvastagság. Már nem emlékszem a részletekre, de anno utánaolvastam, milyennek kell lennie egy jó könnyűszerkezetes háznak. Majd megnéztem egy könnyűszerkezetes házat. Szinte semmi falvastagság nem volt, részvétem annak, aki megvette.


Azóta egy jól szigetelt téglaházban lakom és nagy rajongója vagyok a hatalmas hőtároló tömegnek. Igen előnyös tud lenni, télen is, nyáron is. A jó hőszigetelő képesség önmagában nem az igazi.

2017. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Arra, hogy hol van a környéken szakértő, aki a műszaki állapotfelmérést elvégzi. Ezen ne spórolj.
2017. okt. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Arra kell nagyon figyelni hogy véletlenül se vedd meg. Ha ezt betartod nem lehet baj
2017. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Arra, hogy ha belülre pakolsz egy értelmes téglafalat, akkor marad-e hely, marad-e pénz (a nyílászárók célszerű áthelyezése után), meg hogy megmarad-e a hajnali fegyverropogás a falakban?
2017. okt. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

Sose tudtam, hogy miből is készülnek ezek, nekünk hasonló, de CK lapból épült van és tökéletes.

Most látom, hogy ezeknél viszont farostlemez van lényegében. Ház ez tényleg egy garázs körülbelül, hanyagolnám...

2017. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7-es

Te hol láttad?

2017. okt. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy foglalkoztatok a témával, de sajnos a sztereotípiák működnek. Egy könnyű szerkezetes ház is lehet ugyan olyan jó (sőtt akár még jobb is) mint egy tégla HA, jól van megépítve. És egy tégla is lehet xar, ha kontár munka.
2017. okt. 20. 09:16
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Gabesz!

Te nem értesz hozzá, (különben nem kérdezted volna) és úgy gondolod, hogy mi sem és ezzel a kör bezárul.

A legjobb tanács az - és ez minden ingatlan vásárlására vonatkozik - hogy egy általad kompetensnek tartott szakértővel megvizsgáltatod a venni szándékozott ingatlant, hiszen milliók múlhatnak egy rossz döntésen.

Sok sikert!

2017. okt. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!