Érdemes-e egy 13 éves könnyűszerkezetes egyszintes családi házat megvenni?
nem is tudtam, hogy ilyen régóta van Mo-on ilyen ház
a miénk két éves, nem tudom, hogy 10 év múlva milyen lesz az állaga, én bizakodó vagyok
a miénk padló + gáz + cserépkályha, 70 nm, újonnan 13 milla volt, de már volt telkünk. nem tudom, mennyire reális az az ár, amit kérnek tőletek
Hát én azért meggondolnám. Azért a telek így nem rossz, meg a ház is szépen fel van szerelve ahogy leírtad, meg nem is kicsi, de a szerkezete könnyű, és ha adódik egy komolyabb szél akkor majd nézhettek.
Az ára sokban is függ, milyen a föld állapota, milyen a környék.
Én azért átgondolnám.
#2: Hová, a levegőbe? Építkezéshez telek is kell, ezer m2-es építési telek pedig nem olcsó dolog, tehát mégjobban meg kéne toldani az árát. Másrészt az építkezés időbe is telik.
#4: "de a szerkezete könnyű, és ha adódik egy komolyabb szél akkor majd nézhettek."
Ha megfelelően komoly szél adódik, akkor bármilyen házban nézhetsz. Magyarországon egyébként nem túl sűrű az olyan eset, amikor a szél házakat döntene össze. Ha jól meg van építve, akkor a könnyűszerkezetes is eléggé ellenálló lehet. Ez amúgy erősen függ a területi sajátosságoktól és a ház környezetétől is. Lásd, 13 éve áll és még nem döntötte össze a szél.
Amúgy valóban egy statikus tudna erről pontosabban nyilatkozni, mindenképpen érdemes vele megnézetni.
Ez egy jó érv :) De gondolj bele, hogy 100 éve miből építették a házakat? És az előtt 100 évvel miből építkeztek? És az előtt 100 évvel? Az építőanyagoknak is megvan evolúciója, és ugyanúgy gyorsul, mint az élővilágé, vagy az elektronikáé, vagy a közlekedésé, vagy szinte bármi másé. Ami ma modern, az valószínűleg már 20-50 év múlva elavulttá fog válni. Tehát lehet építkezni téglából, de az főleg a múlt század második felének építőanyaga volt, ma már kezdi felváltani pl. az ytong és más, modernebb építőanyagok.
Mostanában pedig várhatóan óriási fejlődés előtt áll a nanotechnológia: van rá jó esély, hogy a jövő építőanyagai mindössze pár milliméteres vastagsággal sokkal jobb hőszígetelő képességgel fognak rendelkezni, mint a mai 30 centi vastag ytong blokkok. Vagy pl. sokkal nagyobb hangsúlyt fog kapni az, hogy a házban ne csak a bútorok, hanem a falak is bármikor könnyedén, akár egy gombnyomásra áthelyezhetőek legyenek, tetszőleges mértékben. Ha jönnek vendégek, akkor akár egy gombnyomásra az egész ház alapterületét egyetlen nagy térré lehessen alakítani, sőt, akár megnövelni is akár a duplájára, vagy akár teljes teleknagyságúra. Ha pedig vége a bulinak, akkor újra visszaállítani az eredeti méretet, felosztást. Ezt pedig téglafalakkal elég nehéz megvalósítani.
Ráadásul ha az időtállóságot nézed, akkor még mindig a vályog viszi a prímet. Ha másért nem, akkor azért, mert jóval előbb kezdtek vályogból építkezni mint téglából. Vannak olyan vályogépületek, amelyek már 1000 éve állnak. Tehát akkor már építkezhetnél vályogból is inkább, és ha jól csinálod, akkor akár még 1000 év múlva az ük-ük-ük-ük-ük unokáid is lakhatnának a házban.
De szerinted laknának is? Ma már trendi dolog hamar kiröppenni a szülői fészekből, aki teheti, már 20 éves kora környékén saját otthonba költözik. Ha pedig ráhagyod a házad, nagyobb az esély hogy eladja, mint hogy beleköltözzön.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!