Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi foglalót kell adni?

Mennyi foglalót kell adni?

Figyelt kérdés
Házról lenne szó..Ha a felek mondjuk 100.000 forint foglalóban egyeznek meg, akkor az lehet annyi vagy kötve van? Olvastam olyat, hogy a vételár 10%-a szokott lenni. Ezzel sem lenne baj, csak azért kérdezem, hogy mennyit is kéne adni?

2016. máj. 12. 16:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15%

Nem, véletlenül sem írtam olyat, amiről én nem hallottam, az nincs is. Szándékosan kiforgatod a szavaimat.

De segítek értelmezni, mert látom, nem megy egyedül: ez a mondat azt jelenti:

"amiről nem hallottam, arról még nem hallottam!"

ez nem azt jelenti, hogy "amiről nem hallottam, az nem létezhet"

egyszerű kötekedés, amit csinálsz, de az is a gyengébb fajtából.


"Szóval elhiszem, hogy eladóként jól esne olyan pénzhez jutni, amiért nem tettél semmit."

"Mi van???? Az a vételár része, nem afelett leszedett pénz"


Neked tényleg komoly gondjaid vannak a szövegértelmezéssel, vagy itt is csak szándékosan kötekedsz.

Sehol sem írtam, hogy a felett beszedett pénz lenne. És ha nem az eladó miatt hiúsul meg az ügylet, hanem a vevő miatt - mint általában az lenni szokott!!! - akkor ez egy olyan pénzüösszeg részedre (az eladó részére), amiért nem tett semmit. ilyenkor nem kell visszafizetni semmit, te meg kapsz több százezret vagy milliót a semmiért, aztán a következő vevőnek meg eladod teljes áron - azaz mégiscsak lehet egy vételár feletti plusz pénz, ha úgy alakul.


de nem vitázom veled tovább, mert nem érdemes, úgyis csak a csomót keresed a kákán.

2016. máj. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%

"olvassak vissza? akkor előbb talán te olvass vissza. kiemeltem, hogy egy kapós belvárosi lakásnál lehet kötni az ebet a karóhoz"

Visszaolvastam, azt írtad a 4-es hozzászólás közepén, hogy: "Aki hitellel tervez venni, annak TILOS foglalót adnia, mivel itt nem elég a szándék, hogy meg akarod venni, hanem a bankon múlik minden."


A 4-es hozzászólás végén írtad, hogy

"kapós belvárosi lakással történik, amire van egy csomó jelentkező, itt lehet a vevőket ugráltatni."

meg azt is írtad, hogy:

"Szóval lehet itt az eladók részéről nagyképűsködni"


erre válaszoltam, hogy:

"Tévedsz, vevőként kértem foglalót, csak úgy voltam hajlandó a BP belvárosi házat megvenni, mert az eladó felhalmozott egy csomó tartózást, amit én fizettem ki (majd levontam a vételárból). Nyilván nem megyek bele, hogy csak előleg legyen, közben valami miatt meggondolja magát, mikor már kifizettem több milló ft tartózását."

Vagyis nem csak az eladó ragaszkodhat hozzá, hanem vevő is.


"te meg kapsz több százezret vagy milliót a semmiért, aztán a következő vevőnek meg eladod teljes áron - azaz mégiscsak lehet egy vételár feletti plusz pénz"

Tényleg? Előtte már leírtam, hogy:

"Biztosíték, nem ingyen kapott pénz. Az eladó sokszor abból a pénzből foglalózza le az új lakását, ha te csak előleget adsz és meggondolod magad, akkor ő elbukja a foglalóját, mert nem fogja tudni megvenni az új lakását."

De persze Te ezt lesz@rod, mert vettél egy házat 5 éve és el se tudod képzelni, hogy odakerülhetsz, hogy elakarod adni és másikat venni. Ha majd mégis odakerülsz, kíváncsi leszek, hogy akkor is így fogod gondolni.


"Neked tényleg komoly gondjaid vannak a szövegértelmezéssel, vagy itt is csak szándékosan kötekedsz. "

Miután leírtam, hogy az előleg senkit semmire sem kötelez jogilag és nincs (anyagi) következménye, a cikk is leírta, továbbra is azt magyarázod, hogy az előleg mennyire KOMOLY szándékot jelent és te még nem hallottál olyanról aki visszalépett.


Sokszor voltam már eladó és vevői oldalon, hitellel és hitel nélkül. Lakásmaffia is bepróbálkozott, olyan ügyvéddel, aki hazudott mint a vízfolyás és megpróbált átverni nagyon durván, de nem sikerült nekik, mert én nem az "általában", "nem szokott", "KOMOLY" stb. szavaknak nem dőlök be, hanem odafigyelek arra, hogy mi mit jelent és annak mik a következményei, így nem buktam el egy több milliós lakást. A végén az ügyvéd fosott, hogy a tettei miatt, jogi következményei lesznek. De te tanuld meg majd abból, amikor károd lesz belőle, a te dolgod, engem nem érint.

2016. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
79%
Sziasztok!!! Mi ma voltunk ügyvédnél aláírtuk az adás-vételi szerződést!! 700.000ft foglalót is fizettünk, de benne van a szerződésbe,hogy ha önhibánkon kívül nem valósul meg az üzlet,akkor visszakapjuk ezt az összeget. Nem így van megfogalmazva nyilván,de ez a lényeg. Aki nem hiszi annak szívesen beszkennelem. Megkérdeztem az ügyvédet,hogy mit jelent az,hogy önhibánkon kívül. Azt mondta,hogy azt,hogy nem kapjuk meg a hitelt vagy a CSOK-ot. Egyébként szerintem minden azon múlik,hogy mit íratunk bele az ügyvéddel a szerződésbe.
2016. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Most vettem lakást bankhitellel, 10% foglalóval. Az adásvételi szerződésben szerepel, hogyha önhibánkon kívül a bank nem adja meg a hitelt, akkor visszajár a foglaló. Szó szerint úgy szerepel, hogy a szerződést megelőző állapot állítandó helyre. Szóval vevőként nem kell félni a foglalótól szerintem.
2016. máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

12-es, 13-as: jól csináltátok, így kell. Egyrészt, ha bank nem ad kölcsönt védve vagytok, másrészt a foglaló miatt ti is védve vagytok, az eladó nem fogja eladni másnak a lakást, mert mondjuk közben jön egy készpénzes aki kifizetné. Ha csak előleg lenne, akkor simán megtörténhetne, hogy míg a banki kölcsönt intézitek, jön egy másik vevő, aki készpénzre elviszi, az eladó szépen visszaadná az előleget és kész, ti meg ott állnátok egy csomó költséggel (bank+ügyvéd) amit ki lett fizetve és az a ti károtok lenne.


4-es: látod, hogy más is foglalót ad, ráadásul így védi is magát, hiába bizonygatod, hogy "Nem viccből szoktak előleget adni a vevők"

és másoknak is ezt ajánlod, mert pont, hogy a vevő is megszívhatja, mert gyakorlatilag nincs visszatartó ereje, pénzügyi/jogi következménye, ezért nem is KOMOLY dolog, igazából csak plusz papírmunka. Neked "szerencséd" volt, hogy előleget adtál csak és fél évig intézted a banki kölcsönt és közben nem jött egy készpénzes vevő aki megvette volna azt a házat, az eladónak csak az előleged kellett volna visszaadni és kész. A jó megoldás a foglaló, ahogy 12-es és 13-as is csinálta, bebiztosítva magukat.

Azért írtam, idézőjelben, hogy "szerencséd" volt, mert valójában nem. Leírta, hogy olyan helyen vettél házat, ahol nagyon nehéz eladni, az eladó kivárta a fél évet is, örült, hogy eladta. Gondolj bele ha neked el kell adnod, vajon mennyi idő alatt és mennyiért tudod majd? Neked se lesz könnyebb, mert olyan helyen vetted ahol sok az eladó, kevés a vevő, valószínűleg nagy az elvándorlás arról a helyről, vagyis a jövőben még több eladó ház lesz a környéken, még jobban lemennek az árak. De te még erre kamatos kamatot is fizetsz (a kölcsön miatt), vagyis ha el kell adnod akkor kínkeservvel és ráfizetéssel fogod. Ha soha nem fogod eladni, akkor majd a gyereked fog szívni az eladással, a kár akkor fog jelentkezni. Gondolom a munkába járás is sokkal többe kerül onnan mintha egy prosperáló városban, jó helyen vettél volna házat/lakást, így az évek folyamán szépen kifizeted a utazásba (autó fenntartás) azt amennyivel olcsóbban vetted meg a házad isten háta mögötti részen, az utazással elvesztegetett időről nem is beszélve. A te döntésed, ha nem is túl jó, de legalább ne akarj másnak tanácsot adni, ha magad ilyen döntéseket hozol. Ezért vettem budapesti belvárosi kerületben házat, 4 éve, mert már most több mint a dupláját/tripláját éri a felújítással együtt is. Itt csak nő a kereslet, munkába még biciklivel is 10 perc, éjjel is néhány percre bevásárlási lehetőség stb. Sokszor csengetnek be és érdeklődnek eladó házról a környéken, ha eladásra kerül a sor pillanatokon belül eladom jó áron.

2016. máj. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megkérdeztük az úgyvédet, és nem adhatnánk 10%-nál többet a CSOK miatt, és a felek megállapodhatnak a foglaló öszegéről. A szerződésbe mi is belefoglaljuk, hogy ha a bank hibájából nem jön össze az "üzlet", akkor visszakapjuk a foglalót. :)
2016. máj. 17. 11:00
 17/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy ismeretlenül és látatlanban máris mindent tudsz rólam és a településről...

15 km-re van a megyeszékhelytől, nem hogy elvándorlás lenne, hanem folyamatosan költöznek ki a családok.

Közel van a városhoz, mégis tiszta, jó levegő van, nagy telkek.

Ennél sokszor többet utaznak azok, akik a városon belül laknak.

Arról nem beszélve, hogy én így 5 (azaz öt) millióért vettem egy komplett családi házat, 1000 nm telekkel.

Hol kapsz ennyiért ilyet?

Városban 300 nm is soknak számít, mégsem tudsz mit kezdeni vele. Meg ott liheg a szomszéd a nyakadban.

Nagyon okosat akartál írni, de nem, nem nehéz eladni, vagyis nem lenne nehéz, merthogy nem akarom eladni.

Az utóbbi években elég nagy mozgás volt az ingatlanok tekintetében, egy 1000-1500 fős kis településről beszélünk, és annyi új arc van, hogy azt se tudom, ki kicsoda.

Szóval a tényként közölt véleményed egyáltalán nem állja meg a helyét.

2016. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Érdekes, hogy ismeretlenül és látatlanban máris mindent tudsz rólam és a településről... "

Te magad írtad 4-es hozzászólásban:

"Később találtunk másik házat, ahol se előleget, se foglalót nem kértek.

"....egy kapós belvárosi lakással történik, amire van egy csomó jelentkező, itt lehet a vevőket ugráltatni. De egy vidéki háznál, amit nem könnyű eladni, nem ajánlott ilyesmivel elhajtani a komoly érdeklődőt."


Írtad: "15 km-re van a megyeszékhelytől, nem hogy elvándorlás lenne, hanem folyamatosan költöznek ki a családok."

Ha így van akkor jól választottál


"Közel van a városhoz, mégis tiszta, jó levegő van, nagy telkek."

Bp szélén néztem telket, majdnem megvettem, de néztem a levegő minőségéről készült adatokat, télen rosszabb volt mint BP belváros, nyáron jobb. Valószínűleg azért lehet, mert kinti részen fával fűtenek leginkább, bp-en belül gázzal.


"Arról nem beszélve, hogy én így 5 (azaz öt) millióért vettem egy komplett családi házat, 1000 nm telekkel.

Hol kapsz ennyiért ilyet?"

Pest megyében több mint 400 ilyen hirdetés van:

[link]


"Városban 300 nm is soknak számít, mégsem tudsz mit kezdeni vele. Meg ott liheg a szomszéd a nyakadban."

Falun is leginkább ilyen, elég közel vannak a szomszédok. Ha már kiköltöznék akkor inkább tanya, mert az valóban kellő távolságot biztosít a szomszédoktól. Nem fog zavarni, ha éppen éget valamit az udvarán, ugat a kutyája, üvölt a gyerekkel stb.


"Szóval a tényként közölt véleményed egyáltalán nem állja meg a helyét."

Fentebb írtam, hogy az általad leírtakból indultam ki. Egy normális ház építési költsége sokkal több mint 5MFt. Ahol építési költség alatt lehet házat venni, annak oka van.

2016. máj. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!