Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretnek venni hazat. Inzteze...

Gyöngyii18 kérdése:

Szeretnek venni hazat. Inztezetben nevelkedtem es kapok ket millio ft. -ot. Mik a plusz kiadasaim ha megveszem a hazat? Mit kell intezni stb?

Figyelt kérdés

2016. márc. 10. 13:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!:)

Azt a 2M-ot meg en sem latom. Ez utalással történik meg. Tehát attol nem kell félnem hogy elveszik a jo akarok. Igen munkanélküli vagyok,es edasanyam édes apám sem tud segiteni nekem. Ahogy a testvéreim sem. Azert kerdeztem tőletek mert vennem kell egy kis hazat,akar nyaralót hogy édesanyámmal be koltozunk es a testvéremmel aki nem dolgozhat mert beteg. Csak sajnos nemtudok foglalot adni. Neztem par hazat ami ideális de sajnos foglaló nélkül nem tudtam mit kezdeni mert a haz legkésőbb egy het mulva el lett adva. Tehát aki tud nekem olyan hazat Győr-Moson-Sopron megyében szivesen megnézném!

2016. márc. 11. 13:08
 12/14 anonim ***** válasza:

Olyan faluban próbálj meg venni, ahonnan jó a közlekedés Győrbe (nincs messze). Nem úgy van, hogy első lakás megszerzése ingyenes? Ami a házakat illeti, van még a zártkert mint lehetőség, és vannak árverésés ingatlanok is. mbvk honlapon. Nav honlapon. Nem tudom leirni, hogy ennek mi a menete, ott van a honlapon. (ezek olcsóbb házak, legalábbis a kikialtasi ára)

Az biztos, hogy munkát keressel, de Győrben azért biztos nem nehéz, mert fenn kell tartani magatokat valamiből. Én azt mondom, inkább vegyél valami házikót, ha tudsz, mert kétmillió forintot nagyon könnyű elkolteni, felélni (albérlet, stb), de újra összespórolni nagyon nehéz.

2016. márc. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Intézni: a hazvetelt ügyvéd előtt írt szerződéssel kell csinálni, ügyvedet meg kell kérdezni mennyi a dija. Amit irtam, hogy első lakás vásárlása ingyenes, ha jól emlékszem illetékmentes, kicsit fáradt vagyok, bocs. OkmányIrodanal átiratod a lakcimedet, a gáz, áram, vizszolgaltatoknal a meroorakat a te/ti nevedre) /nevetekre.
2016. márc. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia!


MBVK-t kerüld meg az árveréseket egyáltalán,az nem a Te műfajod. Nincs jogi végzettséged, nem fogod tudni mikor lehet és mikor nem lehet birtokba lépni.

Tehát: kinézed az ingatlant, megállapodsz az eladóval. Ezt követően keresel egy ügyvédet. Szükséged lesz energetikai tanusítványra, ezt kérd az eladótól, így nem a Te költséged. Munkanélküli vagy, időd van,besétálsz a földhivatalba, a tulajdoni lapot kikéred (elvileg idén már ingyen van). Térképen azonosíttatod, hogy biztos ez az ingatlan (földhivatali osztály műszaki részén). Ügyvéd előtt adásvételi szerződést aláírjátok, vételárat kifizeted. Ügyvéd a földhivatalba beadja a szerződést, utána pumpolod hogy mikor van meg a bejegyzés. A szerződésnél figyelj arra, hogy bútorozottan veszed-e,illetve rejtett hibákról is rendelkezzetek. A vételár kifizetésekor birtokba veszed az ingatlant (kulcsokat átveszed, jegyzőkönyvben rögzíted a mérőóra állásokat).

Utána a szolgáltatókat végigjárod, közműveket átíratod.

Ezt követően kapsz egy kedves felszólítást a NAV-tól, hogy fizesd meg a vagyonszerzési illetéket.

Mivel látom,hogy külterületben is gondolkodsz, így szólok hogy tanya esetében kicsit bonyolultabb.

Költségek a vételáron felül:

-ügyvéd (ca. 100ezer)

-energetikai tanusítvány (ca. 20ezer, hárítsd az eladóra)

-tulajdoni lap

-földhivatali eljárási díj (6600)

-vagyonszerzési illeték

-közműszolgáltatók eljárási költségei (pl. óracsere díja)

Ha kérdésed van,írj privátban

2016. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!