Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti költöznétek ilyen lakásba?

Ti költöznétek ilyen lakásba?

Figyelt kérdés

Polgár lakás, vastag falakkal, magasabb belmagassággal a belvárosban, nagyon jó, csendes helyen. Pénzünk csak megvenni lenne, felújításba belekezdeni mostanában egyáltalán nem tudnánk, hosszú évek alatt lenne olyan, amilyet szeretnénk és rengeteget kellene költeni rá. Szinte mindenről le kellene mondanunk nagyon sokáig, hogy a saját szánk íze szerint felújítsuk.

[link]



#felújítás #vétel #belvárosi polgári lakás
2015. szept. 30. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon megtetszett és hajlandó vagy várni évekig mire oylan lesz mint elképzeled.

Vagy keresel oylat ahol marad pénz az alakításokra és akkor hamar túl leszel rajta és csak élvezni kell a saját otthonod.

2015. szept. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Abszolút! Mi is hasonlóba költöztünk 5 éve, csak Bp-en. Idén tudtunk először komolyabb beruházásba kezdeni, de még sok van hátra. Majd gyűjtünk rá. Az a lényeg, hogy első körben már lakható legyen. Amit belinkeltél az lakhatónak tűnik.
2015. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján NEM.


Mellesleg a képek alapján semmi baja,teljesen korrekt,ezért IGEN.

2015. szept. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

1. " vastag falakkal" - te vak vagy? A képeken egyértelműen látszik, hogy 10-15 centis, azaz papírvékony falak vannak!


2. magasabb belmagassággal - a fűtésre tehát az átlagos dupláját számold. Komolyan.


3. Nem lenne pénzetek felújítani, ez nagy gond, mivel ha jól látom még a régi, 1 rétegű ablakok vannak...

2015. szept. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is vannak kétségeim, ezért is tettem fel a kérdést. A lakásnak kisugárzása van, nagyon kellemes benne lenni. Ez egy dolog, amire nem mindig lehet építeni.


Mint írtam, sok mindent fel kellene rajta újítani, nekünk pedig erre nem maradna pénzünk, csak úgy, ha mindenről lemondanánk az elkövetkező években. A belső falak jóval vastagabbak az átlagosnál, a másik lakástól elválasztó falak pedig 40 centisek. Az ablakok régiek, bár duplák. Idővel ki kellene cserélni őket, ezt tudom. A belmagasság engem is aggaszt, szeretem a magas, tágas tereket, de kifűteni nehéz és a költsége is nagy. Ezek azért visszatartanak. Talán azért is vonz ez a tágasság, mert jelenleg egy elég kicsi lakásban lakunk, a konyhában alig lehet megfordulni, a fürdőben még a mosógép sem fér el. Nagyobb térre vágyom, valószínűleg ez van bennem, de reális keretek között szeretnék maradni.

2015. szept. 30. 17:52
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

A lakas nagyon szep, de a rezsi miatt luxuxsnak szamit.

Egyebkent megertelek, ezt lattad meg, ez tetszett meg, ez a lakas az etalon, Mutathatnak Neked mas lakast is ezt a lakast Te nem fogod tudni elfelejteni.

Nekem nagyon tetszik, magas falak, szarnyas nagy ajtok, ... parketta meg nagyon szep, ...

Az arabol nem lehet lealkudni?

Tudod egyaltalan mennyi a lakas havi rezsije, mennyit fizettek azok akik ott laktak?

A lakogyülesröl keszitett jegyzökönyvbe FELTÉTLEN nezzel bele. Abbol sok mindent ki lehet olvasni.

2015. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lakás egy élhető lakás. Lehet, hogy nem a legmodernebb kornak megfelelő és az is lehet, hogy nem teljesen a ti ízlésetek, de szerintem egyáltalán nem gáz.

Amit leírtál, az alapján sokkal rosszabbra számítottam.

Amúgy ha ténylegesen felújítandó lenne a lakás, akkor semmiképp nem venném meg, ha épphogy elég a pénzem és tudom, hogy nem tudnám évekig felújítani, mert nem szeretnék hosszú ideig egy rossz állapotú lakásban lakni.

2015. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
7. vagyok. Amúgy a fűtése szerintem is horror lenne, bár azt látom, hogy van cserépkályha, de biztosan kellene kiegészítés is. Nagy az alapterület, nagy a belmagasság, úgyhogy biztosan sok. Ha komoly az érdeklődés, nem hiszem, hogy elhajt a tulaj, ha fűtésszámlát kérsz tőlük.
2015. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen lakható még így is szerintem. Maximum kifestetek házilagosan, gondolom az még beleférne azért.

A nagy belmagasság sajnos gond lehet a gáz miatt ugyanis nagyon nehéz egy ilyen lakást felfűteni.Nekünk egy ilyen lakásban volt az irodánk és irtó magas volt a gázszámlája.

Amúgy számoljátok bele, hogy tuti vízcső, és villany hálózat csere kell az száz százalék mivel az ilyen lakásokban elavultak és életveszélyesek lehetnek persze ha eddig nem cserélték már ki.

Ha nem lenne gond nektek a magasabb fűtésszámla akkor szerintem vegyétek meg majd felújiítjátok.

Mi is most vettünk egy ennél ezerszer rosszabb házat és hónapról hónapra újitgatjuk.

2015. okt. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tégla lakás, nagyjából hátareset az ára. Én alkudnék belőle 2-3 milliót és ha van esze a tulajnak odadja (most dobják piacra sokan a lakásukat, amíg fent vannak az árak), nektek meg marad pénz a felújítás elkezdésére. Egy komplett cirkó rendszer beépítésével kezdeném a munkálatokat, ami egy ekkora lakásba 700e ft körül van, a parketta jó, csak rendbe kell tetetni, ha a ti ízléseteknek is megfelelő, vagy ha ódivatúnak tartjátok, akkor is maradhat, mert az is szigetel legalább, rá a szivacs és arra mehet a laminált. Ha okosan csináljátok, ki fogtok jönni a pénzből.
2015. okt. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!