Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért dobhatták vissza a...

Miért dobhatták vissza a vevőnk hiteligényét?

Figyelt kérdés
3 hónapja meg akarják venni a házunkat a vevőink, amit 8M forintért adnánk. Van 2,3M ft önrészük, tehát 5,7M forint hitelre volna szükségük. Már karácsony előtt úgy volt, hogy minden klappol csak egy papírra várnak a földhivataltól hogy a bankba érkezzen és akkor írhatják a hitelszerződést. De ez nem jött össze 2 ünnep között, ezért átcsúsztak 2015-re. És jogszabályváltozásokra hivatkozva papírokat (nem tudom pontosan miket, mert a vevőink nagyon nincsenek a helyzet magaslatán) kellett újra bekérjen a bank. Egy hónapig ültek rajta, mire egy héttel ezelőtt kinyögték, hogy na oké, minden rendben, már csak egy közjegyzővel kell egyeztetni és megírhatják a hitelszerződést és aztán folyósít a bank. Erre eltelik 3 nap és behívják a vevőinket, hogy 5,7M helyett, csak 4,5M tudnak hitelezni. Közben majdnem teljesen kiköltöztünk, mert a bankos azt mondta minden oké. De így meg nem tudják megvenni a házat. Ilyen létezik?? Elment 3 hónap az életünkből a semmire és még közben ki is költöztünk. De hogy lehet ez?? Ez egy átlagos eljárás? 3 hónap hülyítés után kitalálni, hogy mégsem oké? Azóta a kedves banki ügyintéző nekem fel sem veszi a telefont érdekes módon. Elvileg az önrészük jó, a fizetésük kettejüknek 190 000 ft papíron, viszont van egy 30 000 forintos személyi hitelük ami 3 év múlva jár le. Más banknál megkaphatják vajon? Vagy fundamentánál?

2015. jan. 29. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Manapság 30% önrészt kérnek a bankok.Nekik éppen hogy megvan kb..Ha a 190-ből fizetnek 30e-t akkor a bank úgy veszi,hogy 160e marad.A bank szemében nem + hogy már van egy hitelük.Mennyire értékelte az értékbecslő a házatokat,lehet az lett kevés.Alapból 10-15%-al kevesebbre értékelik mint a vételár.Én tuti nem költöztem volna ki,amíg nincs a pénz 90%-a a kezemben.A bankos az csak egy ügyintéző,nem ő dönt.Melyik bank volt ez?
2015. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Budapest Bank és elvileg 8M-ra értékelték a házat. Tudom, mi voltunk a hülyék hogy kiköltöztünk, csak tényleg úgy tűnt hogy végre sínen van minden. Most sikerült beszélnem a hitelügyintézőjükkel aki azt mondta hogy elég sok hitelt intézett már, de ilyennel még ő sem találkozott. Azt mondja a kockázatkezelők kaszálták el az eredeti összeget, de hogy miért azt egyelőre nem tudni. Egyéni elbírálást kérnek aminek elvileg a jövő héten lesz eredménye és akkor kiderül majd miért vehettek el 1,2M forintot. Én úgy tudom, hogy a BP banknál 25% a minimum önerő, nem tudom ez változott -e 2015-től.
2015. jan. 29. 17:52
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Hát ezért ragaszkodtam eladásnál a készpénuhez! Nem gond, ha szerződés szerint három részletben fizettek, de nem volt hitel és hasonlók. És csak az utolsó, kis összegű kifizetés után adtam birtokba a házat. Hagytátok magatokat átverni. Az adásvételi szerződésbe mit írtatok? Csak ha fizettek, akkor kellett volna kiköltöznetek!
2015. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: átverve nem lettünk, a házat nem adtuk birtokba természetesen. Annyit írtam, hogy majdnem teljesen kiköltöztünk, ami annyit tesz hogy a cuccaink nagy részét átvittük oda ahová majd átmenetileg költözünk. Ezt pedig azért tettük, mert a bank azt mondta hogy meg tudják kötni a hitelszerződést és onnantól 1 héten belül folyósítanak végre. És nekünk meg ez a hétvége alkalmas volt a pakolászásra. Készpénzes vevőhöz én is szívesen ragaszkodnék, de kinek van manapság 8M kp-ja? Akinek van az 15 milliós házat vesz. Örültem, hogy egyáltalán van komoly érdeklődő a házra és szerencsére nekünk annyira nem sürgős.
2015. jan. 29. 19:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Ti hova költöztetek? Ha volt hova költözni, akkor miért baj?

A Fundamenta az előtakarékoskodás, az nem jöhet szóba, ha nem fizettek lakáskasszát. Esetleg más bank.

2015. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, látom közben írtál. Tehát csak átmeneti ahova költöztetek, gondolom a pénzből vettetek volna másik házat. Így már értem.
2015. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy oldottam meg az átmenetet, hogy panzióba költöztem (a cuccot átvitettem a másik lakásba, megengedte az eladó). Igaz, csak egy hétről volt szó.
2015. jan. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Itt a jövedelmi limit volt az egyik ok, ami miatt kevesebbet kapnának. Fundamentával nagyobb a sikeres hitelbírálat esélye, mert a havi megélhetésre a ksh adatnál úgy 40%-ál kevesebbet számolnak. Az új hitelezési szabályok az összes bevétel mellett azt is Figyelembe veszik, hogy a havi törlesztőrészlet és az egyéb kiadások ne haladják meg a havi jövedelem felét.
2015. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vigyenek egy fizetőképességet javító adóstársat és megoldódik a probléma. A Fundamenta azonnali áthidaló kölcsöne is megoldás lehet, ha nem tudnak plusz adóstársat keríteni.
2015. jan. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Adóstársat sajnos nem tudnak bevonni. És valóban most ők is fundamentánál fognak próbálkozni, elméletileg ott kedvezőbbek a feltételek. Bár most kiderült, hogy a hölgy tagnak év elején nincs annyi munkája, ezért kevesebb fizetést szokott kapni, úgyhogy ha elhúzódik még 1 hónapig, ezt is bukni fogják.
2015. febr. 1. 16:11

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!