Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fizessek ingatlanos irodának?

Fizessek ingatlanos irodának?

Figyelt kérdés

Felhívott egy ingatlan közvetítő iroda azzal, hogy kizárólag külföldieknek keresnek házakat, és lehet, hogy lenne egy vevő a házamra, ha érdekel fizessek egy nem kis összeget, felmérik a házam, és beszélnek a vevővel.

Honnan tudhatom, hogy tényleg van ügyfelük, és nem csak potyára fizetem ki a több tíz-ezer forintot? Nekem ez sok pénz.



2014. febr. 7. 07:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felejtsd el. Mindenkit ilyen szép igéretekkel hívnak fel, aztán eléd rak egy olyan szerződést amit 1 hétig kéne olvasnod hogy a végére érj. Érdeklődőt alig hoz és még nem csinált szinte semmit, de már fogja tartani a markát!
2014. febr. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez a csábítás trükkje. Nyilván nem a te konkrét házadra lenne vevő, hisz az miért őnáluk jelentkezne és nem nálad ?! Ha te magad hirdeted meg, akkor is lesz jelentkező. Igaz persze az is, hogy Ny-Európában megszokott, hogy az emberek szakosodott cégeken keresztül bonyolítják az ilyen ügyleteket, tehát elképzelhető, hogy a külföldiek elsősorban irodákhoz fordulnak. De egyáltalán honnan tudta az iroda a te telefonszámodat ?
2014. febr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ez kamu. Ha fizetsz nekik akkor majd azt mondják hogy a vevő még sem akarja megvenni de majd keresnek neked másik vevőt csak időnként pengess nekik. Tipik átverés.
2014. febr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre én is csak annyit tudok írni mint a többiek: bla bla bla
2014. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez úgy működne, hogy csak akkor fizetsz nekik jutalékot, ha már eladták a házad és kezedben a pénz érte.
2014. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Átverés. Ingatlanirodának utólag fizetsz nem előre. Ilyen nincs.
2014. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy hozza a vevőt, aztán ha aláírtátok a szerződést akkor esetleg...

Szerintem is csak ügyfeleket akar szerezni.

2014. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is inkább úgy érzem, hogy csak csábítás az egész, ráadásul ma beszéltem egy másikkal is, aki befektetésnek venne, felmérés után, a felmérés pedig megint pénzbe kerül.


A számomat onnan tudják, hogy hirdetem a házam a neten, és elvileg a környéken keres házat az illető, tehát ha még igaz is, amit mond, akkor sem biztos, hogy kellene neki.


Jutalék mindkettőnél van, de először a "felmérési díjat" kell kifizetni. Állítólag kiszállás, szerződésírás, fotózás... Nem is rinyálnék, de nem kicsi az összeg.


Ráadásul egyszer már megbíztam egy irodát. Kijöttek, de nekem kellett fotózni, és mailban elküldeni a képeket, mert a nő nem hozott gépet, aztán még fizessek... azóta sem hallottam róluk...

2014. febr. 7. 12:03
 9/11 anonim ***** válasza:
Velem korrekt volt az iroda, de bizony jókora jutalékot vágtak zsebre. Az viszont igaz, hogy négy hónap alatt eladták. És nem kellett mindenféle bűnözöket beengednem.
2014. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez KAMU! Ilyen egyszerűen nincs, ez a lakásmaffia trükkje. Ez nem "ingatlaniroda", legalábbis nem legális. Mi az, hogy több tízezret fizess előre? Mi az, hogy fotózást te fizesd? Ne állj szóba velük.
2014. febr. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!