Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Igaza van ebben a fiamnak,...

Igaza van ebben a fiamnak, vagy csak túl bizalmatlan az eladókkal szemben? Részletek lejjebb!

Figyelt kérdés
Igaza van a fiamnak abban, hogy nem írunk alá olyan adásvételi szerződést, amiben az szerepel, hogy birtokbaadás a vételár kifizetését követően, hanem csak olyat írunk alá, amiben az szerepel, hogy birtokbavétel a vételár kifizetésével egyidőben, és ha az eladónak kell még idő a kiköltözéshez, akkor csak közjegyző előtt tett kiköltözési nyilatkozattal ellátott szívességi lakáshasználati szerződéssel engedjük meg neki ezt? Azt mondja a fiam, hogyha nem költözik ki az eladó időben, akkor máshogy kb. az életben nem lehet kirakni emberi időn belül, a szerinte viccnek is rossz kötbér kevés motiváció hozzá.

ma 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően kellene bízni egymásban, de vannak rémtörténetek. Mi úgy csináltuk, hogy a szerződés aláírásával egyidőben kifizettük. Az eladó akkor már egy hete az uj lakhelyén lakott. Csak ezután fizette ki a lakást, amibe már egy hete beköltözött. A tulaj simán engedte beköltözni, azzal, hogy majd fizet, ha megkapja tőlünk a pénzt.
ma 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vettem lakott lakást, hogy az utolsó 10%-ot kapta meg kulcsátadáskor.

A földhivatalba akkor már be volt adva az adásvételi.

Értelemszerűen az előző tulaj is akart tovább költözni, számomra ez vállalható rizikó volt. Vagy máshogy fogalmazva, ha azt/ott akartam vásárolni, akkor el kellett fogadni.

Sokkal kevesebb az üresen árult lakás, és általában az ára kell a továbblépéshez.

ma 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyik oldalról lehet igazság benne. Kérdés, hogy egy ilyen esetnek a valószínűsége 1% viszont így bukja a piacon kínált lakások 90%-át. El kell dönteni, melyik éri meg jobban.
ma 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kiköltözésre a kötbért szokták kikötni inkább.

Legyen nagyon magas a kötbér akkor.

ma 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"birtokbavétel a vételár kifizetésével egyidőben" Ezt nem tudom, hogy gondolja kivitelezni a fiad.
ma 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!