Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lehet az oka, hogy nem...

Mi lehet az oka, hogy nem tudok bízni, megbízni senkiben sem?

Figyelt kérdés

Szélsőségesen nem megy. Olyan dolgokban se tudok bízni, hogy XY reagál majd arra, amit mondtam/írtam neki, vagy hogy betartja amit ígért.


A saját tapasztalatom az, hogy az emberek hazudnak. Szinte mindig. Van aki gonoszságból, más számításból, megint más teljes meggyőződéssel és van aki csak sima felelőtlenségből, de a vége az, hogy "nem lehet hinni senkinek".


Nagyon hosszan mesélhetném, mert iszonyú sok példát láttam erre (és nagyritkán az ellenkezőjére is, de az arány valami iszonyúan nagy a hazudozások javára).


Most pl. egy ember ígért nekem valamit és már most azt hiszem, hogy nem fogja betartani. És ez zavar, mert számítanék rá, ráadásul próbálok bízni, hogy legalább egy kicsit sikerüljön, de félek tőle, hogy az élet megint megtanít az első szabályra: "Soha senkiben sem szabad bízni". (Amikor próbálok, akkor 100%, hogy történik valami ami visszavezet erre a gondolatra). Annyi, hogy ő is a felelőtlen ígérgetők közé tartozik, szóval nem gonoszság vagy számítás. Csak jó volna akkor nem ígérgetni, hanem letudni azzal, hogy "nem lesz és kész" és akkor kereshetnék más megoldást. Így meg rá várok, mert szeretném hinni, hogy úgy lesz, ahogy ígérte.


De nem tudom ezt megtenni. Szorongással, félelemmel várom azt az időt, amikor már bizonyossá válik, hogy igazam lett (ez technikai okokból kb. jövő hét szerda) és nem tudom mit tegyek, ha ez így lesz. Szakítsak meg vele mindenfajta kommunikációt? Büntessem magam valamivel az ostobaságomért, mert hittem, és megint bebizonyosodott, hogy nem volt okos ötlet? (Akár távozzam az élők világából? Ideje volna... Mert hitem már nincs és nagyon fáradt vagyok emiatt lelkileg)


Amit utálok ebben az a tehetetlenség (ez hosszú, a lényeg, hogy nem lehet csak úgy megoldani máshogy a problémát) és a kiszolgáltatottság érzése (ugyanezért). Ez a szorongás addig "végig velem marad"? Nagyszerű, mert már most őrjítő. Utálom az ilyen helyzeteket.



#Gyűlölöm magamat ezért #Nem paranoia, csak valami hasonló #Totális bizalmatlanság #kiszolgáltatottság és szorongás emiatt #"Soha senkiben sem szabad megbízni, mert úgyis csak csalódni fogsz" #Büntetést érdemlek ezekért a gondolatokért
szept. 3. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Nézd, ebben a konkrét esetben meg kell értened, hogy már nem rajtad múlik a dolog, tehát a szorongásod csak téged emészt el. Most már azon az emberen múlik. Ha van másik megoldása a problémádnak, akkor a másik utat kell megkeresni, ha ez az ember is felelőtlenül ígérgető. Akár rá is telefonálhatsz vagy írhatsz idő közbe, hogy tudja, hogy te számítasz rá.



Egyébként sajnos egyet kell, hogy értsek veled azzal kapcsolatban, amit az emberekről írtál. Vannak azért üditő kivételek. Ha viszont elfogadod ezt, akkor megint nincs értelme szorongani. Valahogy ezen kellene dolgoznod.

szept. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.


Ez megtörtént és általában meg is mondja, hogy meglesz és én hiszek is neki, csak belülről piszkál valami, hogy "Nem vagyok biztos benne, hogy így lesz, mert mi van, ha nem is gondolta komolyan?" esetleg "Mi van, ha ez csak udvariassági formula vagy én vagyok az a fajta a hülye, aki mindent ráhagynak, mert akkor nincs vele gond"?


Ráadásul ez most egy számomra elég fontos dolog, ezért túráztatom magamat rajta. És még a "késés" se fér bele, mert akkor jóidőre lőttek ennek a történetnek, így mindenképp meg kellene lennie a jövő hétvégéig. Ez ebben a szar, hogy "mi van ha mégsem lesz?"


Mondjuk ez olyan szinten érint, hogy akkor lehet nekem akkor és ott végem van. Ezért érzem a kiszolgáltatottságot és a tehetetlenséget. És most itt ugyan ezt leírtam, de se neki, se másnak nem mondom. Hogyha ez nem jön össze, akkor nekem kampec, túlzás nélkül. Csak nem tudom most mire készüljek...?


És marad a szorongás, semmit nem tudok addig tenni, amíg ez ki nem derül. Csak ülök, rettegek, pánikrohamok közepette.

szept. 3. 09:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Van, aki szereti ha a szavara lehet adni es betartja az igeretet..
szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3.


Csak hát egy hét ilyen bizonytalanságban... Engem ez készít ki igazán.

szept. 3. 10:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyerekkorodban elhagytak, elhanyagoltak.
szept. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5.


Valóban, de ez most hogy jön ide?

szept. 3. 10:37
 7/7 anonim ***** válasza:

#5

Az okot kérdezted.

Olvasd el Orvos-Tóth Noémi Örökölt sors című könyvét. Én is innen tudtam meg, hogy sok felnőttkori érzésem, problémám, döntésem mögött a gyerekkori traumák, gyerekkori lelki sérülések állnak.

Ez az igazi ok, talán pszichológus tud segíteni, én is azt fontolgatom, hogy keresek egyet.

szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!