Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Meddig maradnak olcsók az...

Meddig maradnak olcsók az ingatlanok?

Figyelt kérdés
hamarosan egymillió lesz a havi bruttó átlagbér, ez terméazetesen szörnyű inflációt jelent, százmilliós, vagy milliárdos panel árakkal?

ma 03:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
ugyanmár
ma 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Most sem olcsók. Nagyon sok ember számára megfizethetetlen egy szobás panel is. 300 ezerből is sok a 30 milla, hogy egy átlagot mondjak.
ma 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bérek megemelkednek (amit kétlek), annak az az eredménye, hogy az árak - az ingatlan árak is - követik az emelkedést, azaz hiába lesz valakinek elvben több a fizetése, nem tud több mindent venni, mint most, és nem csak ingatlanra értve.
ma 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Aztán ugye ez átlagbér, amiből ha a poldármester kap harminc millát, a helyettesei huszonhatot, meg a tanárok, orvosok, színészek, mérnükök, bírók, ügyvédek, sportolók, katona és rendőrtisztek, stb... x milliót, akkor az átlagpolgár örülhet, ha a felének a közelében jár, viszont a gigászi infláció költségei megnyomorítják.

Ha valaki az elmúlt évek alatt megspórolt egy-két milliót nagy keservesen, az szívni fog, mert ripsz - rupsz pillanatok alatt elveszti a pénze értéke a nagyobbik részét.

Mindenki bolond, aki most ingatlant elad, mert rövidesen a dupláját, vagy a háromszorosát fogja érni, a pénze meg, amit kap érte, a felét, vagy a harmadát.

ma 08:51
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Felőlem lehet 1 millió az átlagbér. Mert akkor 800 forint lesz egy Euró, nekem pedig forintban kifejezve a duplája lesz a jövedelmem.
ma 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha Euroban fizetnek, jobban jársz, de az is inflál, ha nem is annyira, mint a Forint, ne felejtsd el!
ma 10:27
 7/12 anonim válasza:

Figyelj ha nem befektető vagy akkor mindegy is ez a kérdés . Szükséged van most azonnal lakásra ? Elegendő a pénzed rá / hitelképes vagy? Be tudod rendezni , ki tudod fizetni az egyéb költségeket? Ha igen vàgj bele, olcsóbb nem igazán lesz semmi. Ha nincs rá elég akkor meg azért mindegy. Vagy vársz valahonnan nagyobb összegű penzt a közeljövőben / segítséget kapnál bárkitől? Nekem is hasonló a helyzetem, de én pont nem tudok még belevágni, egyedül vennék fel hitelt, segítséget nem kapok,nem maradna tartalékom és innentől egy pár évig a lakás fenntartása körül forogna az életem. Szóval erre menne el a fizetésem nagy része. Ha lenne most +5 milliom legalább vagy komoly parkapcsolatom akkor viszont belevágnék.

Kezdj el utánanézni hogy tudnál lakást venni , a jövőt sajnos megjósolni nem tudja senki még egy pénzügyi szakértő sem, az biztos hogy olcsóbb nem lesz semmi vagy ha igen akkor válság lesz és te is izgulhatsz hogy egyáltalán megmarad -e a munkahelyed vagy sem.

Nézz utána mindennek, és valóban nem egyszerű , de információt szerezni felüdülés két idegösszeomlás között hogy,, de nekem miért nincs bezzeg masnak meg van ‘’

ma 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem akkor lesz 1 millio a minimalber ha 2500 lesz egy 2 literes kola, 1000 egy uveg asvanyviz es igy tovabb.

Viszont akkor 1 euro sem 400 ft lesz hanem 2000ft

De elmondhatos majd hogy 1 milliot keresel :D

ma 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én már éltem meg hasonlókat és igazából eladni szeretném a mostani lalásom, mert nyugdíjas vagyok és nehezen tartom fenn a pesti háromszobás lakásom.

Szívesen lemennék vidékre, olyan környékre, amely nem túl szlamos és még bőven maradna pénzem is, de ha elviszi az infláció, vagy kifutok az időből, akkor elpotyázom a lakásom.

Másrészt az idő nem nekem játszik, csak nem tudom a forgatókönyvet, mikor engedik el az inflációs spirált és mennyire, vagyis mik valójában a lehetőségek, vagy érdemes e bármibe belekezdeni?

ma 13:59
 10/12 anonim válasza:
Akkor viszont érdemes körbe kérdezni ismerősöket, akik mondjuk már vidéken laknak hogy melyik környék lenne szimpatikus. Vagy cserélni egy kisebbre. Esetleg ki lehetne számolni hogy mennyivel olcsobban tudnál fenntartani egy kisebb lakást és mérlegelni nyereséges -e ha fel év múlva lenne eladva. Vagy most meghirdetni eladni nem kötelező egyből …
ma 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!