Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Manapság csak akkor veszik...

Manapság csak akkor veszik komolyan az embert ingatlanvásárlásnál, ha az ajánlattételnél kicsengeti a vételár 1%-át az ingatlanosnak?

Figyelt kérdés

okt. 1. 17:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

?

Az ingatlanost az eladó fizeti.

A törvény bünteti, ha az ingatlanos pénzt kér a vevőtől.

okt. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Úgy érted az eladónak?


Igen, neki azért illik fizetni, ha üzletet köttök. Az ingatlanosnak kevésbé, de ezt már le is írták.

okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 SZTANN ***** válasza:
84%
Nem mostanában, hanem MINDIG úgy volt, hogy az üzlet akkor komoly, amikor már valamilyen fizetés (előleg, foglaló), előszerződés (tervezet) megtörtént. Addig bárki bármit mondhat, semmire sem kötelezhető.
okt. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanosnak nem kell fizetni, neki majd az eladó fizet úgy, ahogy megegyeztek. De vételi szándék csak bármilyen pénzmozgás után lesz komolyan vehető, hisz addig bármelyik fél meggondolhatja magát még akkor is, ha írtak róla egy papírost. (Én léptem vissza eladóként, mert egy másik pár milliót ráígért és még kifizette a Vevő ingatlanosát is (mert cég volt mindkettő). Kicsit szégyelltem magam, de hát abból költöztünk mi is tovább és sokat számított, így pl. kevesebb hitelt kellett felvennünk.)

De te vevőként csak az eladóval szerződj - a vételár egy részét (foglaló, előleg, bármi, amiben megegyeztek) majd beleírhatjátok, hogy XY bankszámlájára utalod, ha ingatlanosa van és az eladó oda kéri, de csak a tulajdonos ír alá bármit, ő a másik szerződő fél.

okt. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Duna House-nál pl fix összeg van ajánlattételi biztosítékként, nem %.

Ha nem tudtok megegyezni, visszajár. Vagy majd ha aláírásra kerül az adásvételi szerződés.

okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Az 1% a vételi szándéknyilatkozat.

Hogy mi a lényege: Jön a vevőjelölt, tesz egy ajánlatot szóban. Te elfogadot, szintén szóban. Megbeszélitek, hogy a vevő akkor hozza az ügyvédet. Az ügyvéd 2 hét múlva ér rá (ez teljesen reális). Addig a 2 hétig senkit nem köt semmi... Te, mint eladó, ha kapsz jobb ajánlatot, elfogadhatod azt, a vevő (aki nagyon a Te lakásodat szeretné) nem keres másik ingatlant, szervezi az ügyvédet, majd kiderül, hogy álmai lakását inkább másnak adták el.


Másik eset: A vevő nézelődik abban a 2 hétben. Te nem hirdeted, mert hiszel neki. Sőt, épphogy kifizetted a 25k-t az ismert ingatlanos oldalon a havi hirdetésre 2 napja, de leveszed a hirdetést, mert megvan a vevőd... :) Majd a vevőt 1.5 hét múlva közli, hogy így jártál.


A vételi ennek az időszaknak az átfedésére szolgál. NEM az ingatlanosé, hanem a vételár része amennyiben az adásvétel létrejön. Ha a vevő visszalép, bukja az 1%-ot, ha az eladó lép vissza, akkor ő a kétszeresét adja a vevőnek. Lényegében funkcióját tekintve olyan, mint egy foglaló.

okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha pénz is átadásra kerül, hiába nevezik úgy, hogy "szándéknyilatkozat", akkor is egyfajta foglaló, tehát erről is kell hivatalos szerződés, ami már adásvételi szerződésnek minősül, és mint olyat, ingatlanos nem adhat ki, mert ehhez is ügyvéd kell.

Utána lehet nézni.

[link]

De ha már az ügyvéd úgyis ráér kiadni a megfelelő iratot, akkor mégis, minek a "szándéknyilatkozat" nevű izé?

okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az 1% vételi szándék lerakásáról természetesen készül átvételi papír.

Az eladó pedig ezt megelőzően meghatalmazza egy nyomtatvanyon az ingatlanost az 1% átvételére. Természetesen nem elrakja a zsebébe, hanem széfbe helyezve elteszi. Megvan ennek a menete/szabálya.A lényegét pedig fentebb írtam. Ez nagyon régóta így van nagyobb ingatlan hálózatoknál, nem hiszem, hogy bármi jogszabályba ütközne.

okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Épp tegnap írtuk alá az adasvetelit és adta vissza a Duna House a kp-ban letett ajánlati biztosítékot.
okt. 31. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

8,9:

Csakhogy ahogy az első írja, ilyet ingatlanos NEM TEHET. Nem törvényes.

okt. 31. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!