Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kézzel írott adásvételi...

Kézzel írott adásvételi megújítása? Bővebben lent..

Figyelt kérdés
Na szóval. Adott egy régi tanya telekkel, amit még anyukám vásárolt a 2000-es években. Az adásvételi szerződést kézzel írták meg, helyrajzi szám minden rajta van. Anyukám mondott valamit, hogy anno próbálta hitelesíttetni, de akitől vette (egy néni) már meghalt, és a fiának egy bejelentett lakcíme sem volt. Így elvileg a földhivatal nem tudta az adásvételit hitelesíttetni. A kérdésem az lenne igazából (hátha valaki járt már hasonló cipőben) hogy ennek kikerülésével valahogy meg lehetne oldani, hogy az adásvételi hiteles legyen, és így eladható legyen az ingatlan? Én igazából ehhez nem nagyon értek, úgyhogy bocsánat, ha valamit nem szakszerűen írtam le. Semmit sem találtam erről a neten. Persze egy ügyvédet/közjegyzőt valakit majd mindenképp megfogunk keresni, csak érdeklődni szeretnék, hogy lenne-e valami kiskapu esetleg. És megkérném a rosszakaró trágár kommenteseket, hogy kíméljenek.. Köszönöm előre is mindenkinek.

#regiadasveteli #ingatlanadasvetel
ma 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért kiskapukat kerestek?


Itt annyi részlet felnerül, hogy azzal jobb ügyvédhez menni, de ha egyszer nem lett végigcsinálva az eljárás, nincsenek tanúk, nem bizonyítható, hogy ki lett fizetve, akkor eléggé reménytelen.

ma 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha nem került a nevetekre, akkor nem tudod eladni.

Ügyvéd, bíróság.

ma 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!