Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem tudom eladni a...

Miért nem tudom eladni a balatoni családi házat?

Figyelt kérdés
Balaton központi 9 szobàs családi ház elkülönített apartmanokkal,zàrt garázzsal,pincèvel..jó helyen van kertvàrosi nyugodt környezet.felújítàsra szorul ,de teljesen lakható állapotú tèglahàz,befektetèsnek,nyaraltatàsra is tökéletes...mivel felújítando ès a jelenlegi piaci èrtèket is nèzzük ,így már kb félàron hirdetjük..volt sok vevőjelölt,akiken látszott hogy komolyan èrdeklődtek ,mègis hirtelen mind elàllt pedig làthatóan érdekelte őket .Vannak olyanok is akik kitartóan èrdeklődnek de pofátlanul nevetséges alkuval...

szept. 3. 19:27
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
A napi hőmérséklet eltérés nem egy átlagos adat, beszelsz össze vissza hülyeségeket.
szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Ezek a statisztikák a magyar emberekről szólnak... nade nem számolnak a rengeteg némettel akil felvásárolják a balatont, nem számol rengeteg arabbal, zsidóval, kínaival pesten és aglomerációjában... meg egy rakat külföldi befektetővel... te arról beszelsz mennyi penze van a magyar lakosságnak, én meg arról, hogy ez az ország tele van pénzes emberekkel... a kettő nem ugyan az.
szept. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
79%

> "24, van pénze az embereknek és vásárolnak os házakat... kőműves vagyok, jövő augusztusig fixem be vagyok táblázva építkezésekkel, mpst is egy olyan kecón dolgozunk, aminek a vége 200millió lesz.."


Ami mennyi, körülbelül 1-3 ügyfél lehet? És ebből levonod, hogy a 10 millió magyar lakos ki van tömve pénzzel... Plusz azzal is legyél tisztában, hogy az nem ő pénzük. Szinte egytől-egyig hitelre mennek az építkezések és a felújítások. Ennyire nincsen pénz az országban. Sajnálatos módon pont a hitel lehetőség az, ami sokszorosára hajtotta fel az árakat az elmúlt néhány évben.

szept. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

24: Mert infláció van és nem tudják jól belőni az árat.

2017-ben megduplázták a készpénzállományt, és az egyes szegmensek ezt előbb-utóbb beárazták szépen egymás után (ez 100%-os inflációt okoz, a kp-állomány megduplázása). (A bérleti díjakban ez idén jelentkezett meg, idénre duplázódtak meg, illetve még folyamatban van.

A fizetések is sok szegmensben már idén őszre pont megduplázódtak a 3-4 évvel ezelőttihez képest.)


Ha el akarják adni, akkor van 20-30%-os alku. Ha nincs, akkor az nem fog elkelni.

szept. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
33as neked is ott a 32es válszom.
szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

32: Azt értjük, és pont ezt hangsúlyozzuk.

Itt magyar emberek írják magyarul, hogy ők maguk, a rokonságuk és a környezetük (akik szintén magyarok), nem tudják/nem érdemes nekik megvenni.

Nézd meg, mennyi ugyanilyen ház van csak az ingatlan.com-on, azt nem fogják megvenni hollandok mind.

Én mint mondtam, azért nem, mert nem élem túl az itteni éghajlatot, kénytelen vagyok egy másikra költözni.

És EZÉRT nem nézek Magyarországon ingatlant, és akikkel beszélek, ugyanezt mondják.

És ez így van akkor is, ha szerinted nincs is meleg.

szept. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
#35 A 32-est nem is te írtad, vagy most több accountod van?
szept. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy onnan is eltűnt a fióknév. Tehát elrejtetted magadat... Számomra ennyi volt, teljesen hiteltenné vált az egész történeted. Gondolom az is volt.
szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

#27: Éppen ez a gond... mi 40 milliót tudnánk belerakni a házba, ami tisztán készpénz, semmi örökség vagy ilyesmi. Sokan ennyi pénzt életükben nem látnak egyben, azt hittem majd simán válogatni fogunk és kis hitellel veszünk egy közepes méretű, 80-85 m2 házat. Budapesten lakunk, de amúgy vidéken születtünk mind a ketten párommal. Elnéztem 50 km körzetben az új házak 70-75 milliótól indulnak, Budapest befelé ez elmegy 100 millióig, luxuskörnyékeket inkább hagyjuk. A lerobbant családi ház, amire meg rá kell költeni, igaz nagyobb négyzetméterben jóval (100-120 m2), de ugyanúgy 70 milliótól indul és olyan házakat akarnak eladni, aminél rád dől a fal... vagyis 20-30 milliót biztosan rá kell költeni és akármennyire ügyes az ember (mert sokan jönnek azzal, hogy bezzeg apáink a saját kezükkel építették fel a házukat), vannak munkák, amit egyszerűen nem tudsz te magad megcsinálni, pl az egész házban a villanyvezetéket cseréje, de egy korszerű fűtésrendszert se építesz ki youtube videókból... Ha minimmummal is számolok, 40 millió hitelt fel kell vennünk, törlesztője 20 évre 300-330 ezer (bankja válogatja) és a dupláját fizetnénk vissza, ha eljutunk odáig... és szerintem a mi helyzetünk még bőven jó, mert sokan még 10 milliót sem tudnak összerakni.

Aki meg azzal jön, hogy ne Budapestet nézzem, mert túlárazott és menjek ki vidékre. Az M7 vonalán Siófokig ezek az árak szórnak, Sopron és környéke is felejtős, Győr úgyszintén. Párom velencei és soproni, de kíváncsiságból elnéztem Debrecen felé, olcsóbban ott sem úsznánk meg nagyon...

szept. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!