Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Balatontól 15-16 km-re lévő...

Beatrix555 kérdése:

Balatontól 15-16 km-re lévő aprófaluban családi házat vennétek nyaralási célból? Tartja az értéket a távolság miatt?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy ingatlant, ami még megfizethető ( 15 millió ft) Balatonmáriától 15 km-re fekszik délre. Szép a ház, de tartok attól, hogy aprófalu lévén nem fogja tartani az értékét, illetve kevésbé forgalomképes ha el kellene adni. A közlekedés jó, téglaépület jó állapotban.. stb.. Csak amiatt hezitálok, hogy kisfalu és a távolság elég nagy a Balatontól. Szerintetek? Köszönöm előre is a véleményeket.

2021. febr. 26. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az értékét tartani fogja, ami ugye eleve jóval alacsonyabb, mint egy part közeli. Eladni szerintem tovább tart, mint egy kétszer ennyibe kerülő Balatonhoz közelebbit.
2021. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki nyaralni akar a Balatonnál, az nem 15km-re keres magának, vagyis pusztán a Balaton közelsége-távolsága miatt nincs értékőrző vonzereje. De pihenésre egyébként biztos tökéletes, de hogy a faluval mi lesz évek múlva, a Jóisten sem tudja. Lehet, hogy fel-, de lehet, hogy teljesen elértéktelenednek a házak.
2021. febr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Én biztos nem vennék Balatonmáriafürdőtől 15 km-re, 15 millióért semmit, mert ennyiért már kapni sokkal közelebb is.

Ez a távolság már nem indokolja a balatoni árakat és egy eldugott faluban, nyaralónak, kifejezetten drága.

Nem tudom az ország melyik pontján élsz, lehet, hogy neked Balatonmáriafürdő a közelebbi csücsök ha zalai vagy baranyai vagy, de valójában a balatoni árakat figyelembe véve, olcsóbb helynek számít, a távolság miatt.

15 millióért már jobb helyeken is kapsz tuti nyaralókat, közel a vízhez!

2021. febr. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami nem Balatonon van település ott már halálmindegy hogy 5-15 vagy 30 km-re van.
2021. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Esetleg a veszprémi oldalon, a Káli-medencében igen.

A déli parton a tótól 10 kilométerre már lepukkant, elcigányosodott falvakkal van tele a térség, ami egyébként ettől függetlenül szép táj, de befektetésre nem alkalmas. Van hogy napi 2-3 busz megy a 10 kilométerrel odébb fekvő parti településre.

Csábító lehet, hogy 15 kilométerre a Balatontól a parthoz képest harmadáron van az ingatlan, de hidd el, a településkép árulkodik az árakról.

2021. febr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Összehasonlításul, az én nyaralóm kb. 10 méterre van a víztől.

A déli parton végigfut a vonat. A sín és a Balaton közé eső ingatlanok jóval drágábbak, mint a sín túloldalán lévő ingatlanok. Pedig csak pár száz méter a különbség és máris kevésbé kapósak.

Nem pedig 15 km-re vannak.

Nálatok egy strandolás élből 30 km-es út lenne.

Megéri?

2021. febr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Egy családi háznak komoly fenntartási költségei vannak.

Ráadásul egy -mindentől távoli- faluban "falusiasan" élnek.

A szomszédodban bőgnek a tehenek, röfögnek a disznók, hajnalban kukorékol a kakas. Lesz milliónyi légy meg masszív trágyaszag. Az emberek -többnyire- nyakig begombolkozva járnak kalapban meg kendőben, de minimum otthonkában.

Nekik ti lesztek a helyi látványosság, ha "dologidőben" henyéltek.

Ráadásul bikiniben egy nyugágyon....

Az is kérdéses, hogy nem hordják-e szét a nyaralótokat a helyi cigók?!

Átgondolnám ezt még a helyetekben.

2021. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, sokat segített a döntésben!
2021. febr. 28. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!