Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babával mennétek 2...

2 hetes babával mennétek 2 hétre a balatonra családi nyaralóba?

Figyelt kérdés

Most lenne lehetőségünk menni, mert szabad a nyaraló. Nyilván én meg a pici nem strandolnánk, de 2 éves kisfiam nagyon élvezné az apjával ezért jó lenne, de kicsit aggódom, hogy ilyen picúrt utaztassunk a fél országon keresztül.

Mi a véleményetek?



júl. 19. 21:52
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
70%
Mit jelent az a fél ország? Mert ha kb 200 km az nem sok, akár végig is alussza. Ott meg igazából már ugyanolyan, mint otthon. Egyébként nem egy ismerősöm szült Pesten magánklinikán, nekünk az 200 km, onnan is hazajöttek valahogy
júl. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
56%
Én mennék. Az utazás nyilván hosszabb lenne a baba miatt (etetni,pelenkázni, illetve órákat nem javasolt a hordózóba lennie) de ott a nyaralóba tudjátok úgy alakítani a napjaitokat ahogy otthon is szoktátok ha pl esetleg megvan fix fürdés idő azt betartjátok akkor nem borul fel a rendszer ha esetleg már van. A nagyot is nézni kell szerintem és inkább egy családi nyaraló mint egy zsúfolt szálloda a közelben.
júl. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Két héttel a szülés után nem sok kedvem lenne ennyit utazni
júl. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
74%
Nem véletlenül van a 6 hetes gyermekágyi időszak. Kinti séta az utcán elmegy,de egy nyári utazás sok.
júl. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
66%
A 6 hét az anya miatt van, amúgy senki nem mondta, hogy feküdni kell
júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Ezt Te érzed. Én szülés után két héttel örültem, ha eljutottam fürdeni, wc-re meg ilyenek. Enni is szoptatás közben ettem fekve. Állandóan a cicin lógott a kislányom. Ráadásul elkezdte felcserélni a nappalt meg az éjszakát.

Valakinek meg nincs ilyen gondja 😄

júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
61%
Először is egy 2 hetes örül ha épp megszokja anyát stb. Nem hiányzik.neki ekkora út,másodszor az anyának is ki kell pihenni a szülést ezért is van gyermekágy,plusz a gyereknek még nincs immunrendszere. De főképp a túl sok inger miatt nem vinnem. ez van idén buktátok a nyaralást.
júl. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
84%

Hozzátok nem megy a védőnő? Az első 4 hétben 3 hetet házhoz megy, ami kötelező a 4. héten meg neked kell vinni.


Én a 2. héten még dúrván véreztem. A wc-ig alig értem el úgy a házban, hogy ne ázzak át nem még a partról.


A 2 hetes babának meg tényleg nincs immunrendszere. Az ingerek is megzavarhatják.


Ezen a nyáron lassan már a kórházból nyaralni viszik a csecsemőket és álltalában a nagytesóra hivatkoznak. Inkább a szülők vágynak erre.


Ha úgy is csak apával fürdene, akkor miért nem viszi el strandra csak? Az is egy program

júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
80%

1. A gyermekágy alatt sem kötelező végig feküdni, otthon, a négy fal között. Nyilván a fürdés, strand kizárva, hegyet mászni se most induljanak, de attól alapjáraton nem lesz baja, ha 2x 3-4 órát ülni fog az autóban. Mert gondolom, nem vonattal mennek, 3 átszállással, bőröndöket, gyerekeket cipelve.


2. Más kérdés, hogy én szülés után két héttel semmi ilyenre nem vágytam, az otthonom komfortja kellett, mert véreztem, átáztam, folyt a tejem, fájdolgált még a császáros seb, nyűgös voltam az éjszakázások miatt, hogy kiszámíthatatlan minden.

De egy gyerekünk van, lehet, ha ott lett volna egy nagyobb, akkor nem "sajnáltatom ennyire magam".

júl. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
94%
Nem
júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!