Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki találta ki (nyilván tudom,...

Ki találta ki (nyilván tudom, hogy piacgazdaság, de akkor is, ez embertelen), hogy ennyire durva lakásárak legyenek, vagy a többség magyar ne kereshessen eleget, hogy egyedül lakást vehessen itthoni bérből?

Figyelt kérdés
Én már 38 éves férfi vagyok, 26 éves korom óta dolgozok és 30 éves korom óta (előtte új autót spóroltam össze, ami ugye már 9 éves) lakásra gyűjtök otthon élve anyámmal, és félretév a pénzt. Már van 20 millióm egy átlag magyar fizetésből (utóbbi 5 évben átlag, előtte sajnos nem, mert se orvos, se közgazdász, se vállalkozó, se mérnök nem vagyok hiába végeztem diplomásként), de még mindig nem érzem magam erősnek, hogy egy másik 20 milliós hitelt felvegyek, mondván 40 millió egy kicsi panel lakás, amit én elfogadok. Mire jó ez, hogy idáig jutott a lakáspiac az elmúlt 15 évben, miközben annó a főnököm 8 millióért 2009-ben normális (okés, nem új, de felújított volt) panelt vett a fiának? Azóta ez minimum 40 millió a fővárosban a bérek meg pl 10/8 szektorban nem lettek 5 szörösösek, max 3-3.5 szeresek. Elment az egész borzalmas irányba. Nyilván lehet szidni valakit, hogy nem ment ki külföldre s nem nettó 1 milliós fizetést kap ennyi évesen, de ettől most távolodjunk el és maradjunk az átlag 400-450 nettós talajon, hogy ebból hogyan lesz 40 milliós lakás egyedül, 60% önerővel, amihez még 4 millió ft hiányzik.
aug. 19. 20:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
30%

Minek építsenek bérlakásokat? Abból megint valakik jól megszedik magukat néhány évvel később, mint amikor annak idején fillérekért eladták az éppen benne lakóknak.

A mi falunkba az iskola igazgató és az orvos még telek árat sem fizetett a családi házáért. A szomszéd megyeszékhelyen pedig több tucat olyan embert ismerek akik a "kiárusításkor" piaci ár feléért harmadáért megvették a paneleket.

És ez az elméletem azok szemébe a legnagyobb szálka, akik így jutottak sajáthoz. Meg azoknak akik a bérlakás programra vágynak, mert az lenyomja az albérlet árakat, és tudat alatt vagy tudatosan azt várják mikor vehetik meg úgy, mint annak idején.

Kérdező vegyél fel hitelt, aztán vegyél egy lakást, vagy házat! Azon siránkozol, mert nyomorogsz a spórolás miatt, mikor már bőven megvan az önerőd, csak a bátorságod nincs meg otthagyni a 3 csillagos all incluseve mama hotelt! És, mint azt levezették, a félre rakott havi pénzed FELE (!!!) fedezné a hitel törlesztőt!


Áruld már el mire vársz még majdnem 39 évesen?

aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
46%
21: jah, mert mi már megint okosabbak vagyunk mint a nyugat. Lásd Becs, ahol rengeteg szociális alapon működő berlakas van. De Ok, nincsenek ilyen intezkedesek , működjünk piaci alapon. De ilyen elven akkor miért van az, hogy a keresleti oldalt bővítem a pénz és kedvezményes hitelek osztogatasaval ???? Mert anyi erővel az sem szabad kereslet-kinalati folyamat ám
aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
84%

21 plusz

Nekem vannak német ismerőseim: Münchenben friss házasként 5 évig kaptak szociális lakást, filléres bérleti díjjal, azért, hogy gyűjtsenek sajátra. Na ezt nem tették meg, 6. Évben kitették őket.

Nyugaton a bérlakásokat nem árusították ki fillérekért! Itthon meg mindenből kifacsarják amit lehet.

Azaz még, ha meg is lett volna a pénzük akkor sem vehették meg a szociális lakást! Ez a legfőbb eltérés a nyugat és Mo. Között e téren.


Itthon 3 gyerekért adnak annyi pénzt ami fedezi a költség kb felét, kezdetben meg több mint 2/3-át. Lehetőség itt is van, bár én csok mentesen építkeztem.

Most meg már a csapból is az folyik, hogy rengeteg család nem teljesítette az aláírt feltételeket és a kormány miért nem ad nekik mentő övet...

Gonosz vagyok, de alá írták a szerződést, szabad akaratukból!!! Amikor építkeztem, nekem akkor 45 milliót magamnak kellett előteremteni, ők ebből 25-30at kaptak...

Akik teljesítették a szerződést, le a kalappal, sok boldog évet és kitartás kívánok nekik! Akik pedig nem megérdemlik a sorsukat, ha nem kapnak segítséget, és nagyon remélem nem fognak, mert az igen csak igazságtalan lenne a csok nélkül építkezőkkel szembe!

Akik pedig egészségügyi okokból nem jön össze, azokat nem büntetik meg!

aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#23 Majd kitalálnak valami hülyeséget megint hogy azok járjanak rosszul, akik nem vették fel a csokot. A devizahitellel is ugyanez volt, az adósságot azokkal fizettették meg akik nem vették fel, nem hoztak felelőtlen döntést. Itt is ugyanez lesz, a szerződést nem teljesítők lakhatnak tovább a luxusvillájukban, akinek meg ebből nem került, kuporoghat továbbra is, velük fizettetik meg mások villáját az adón keresztül.

Úgyhogy az általad említett igazságtalanság be fog következni! A te adódból lesz majd a bankoknak megtörlesztve a felelőtlenek luxusháza!

aug. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!