Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon nem értik az...

Magyarországon nem értik az emberek a gazdaság,kiváltképp a piacgazdaság működését?

Figyelt kérdés

Én ezt tapasztalom.

Erős a megalkuvó gondolkodás.Sokan (fiatalabbak között is vannak ilyenek) a munkáltatók miatt aggódnak.Jaj mi lesz, ha felmond, mi lesz ha nem lesz...stb

Mintha a Kádár rendszerben felnőtt szüleimet hallanám.

Munkavállalóként nem kell aggódni azért,hogy a munkáltató hogyan oldja meg.Ez az ő problémája.A munkavállalónak a saját egzisztenciájával kell foglalkoznia.Nem azzal,hogy a munkáltató,hogyan oldja meg mondjuk egy ember pótlását.


Ha nem talál embert, majd emel a fizetésen.

Szakmák eltűnése miatt sem kell aggódni,a piac szabályozza önmagát.


Nekem volt már pár munkahelyem.Magasabb (+20 százalék) váltottam,nem érdekelt,hogy a projektben,hogyan oldják meg a hiányomat.A cég nem akart annyit megadni, mint az új munkáltató.


Fordított helyzetben, leépítéskor érdekelné a munkáltatót,hogy van két gyereked meg hiteled ingatlanra?

Nem érdekelné.



Piacgazdaság van, ideje lenne fejben is eljutni addig.

Sok területen,sőt kvázi országosan is azért rosszak a fizetések, mert ez a szocializmus visszamaradt gondolkodás van és sok fiatalabb is "örökli" ezt.


júl. 7. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az nem a piacgazdaságról szól, hanem arról, hogy képes vagy-e átlátni folyamatokat vagy leragadtál az egyszeri melós szintjén.


Ha nincsenek befejeeztt projectjeid vagy azt látom, hogy túl gyakran váltasz munkahelyet, akkor én nem vennélek fel. Tudod, piacgazdaság... :)


Leépítésnél gyakran figyelembe veszik a szociális helyzetet.


Volt egy olyan cég, ahol az volt a szokás, hogy ha lelépsz, akkor ajánlj valakit magad helyett. Jól járt vele mindenki. A lelépő tudott munkát szerezni az egyik ismerősének. A cég kapott egy olyan embert, aki nem az utcáról esett be és lehet, hogy ismert már 1-2 embert a cégben. A lelépő és a cég jó viszonyban vált el. Ami igazán hasznos, ha egy szűk, spediális területen dolgozott.

Persze lehet egyszeri melósként is gondolkodni és sz@rni mindenre és mindenkire, de ez a hír fog rólad elterjedni.


Én is felmondtam már anyagi okok miatt, de ott inkább a vezető stílusa csapta ki a biztosítékot.

júl. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

Ilyenkor nem (csak) a céggel bszol ki - aki adott esetben nem keveset fektetett beléd jóindulatúan - , hanem a kollégáiddal is, akikkel ideális esetben kiépítettél egy családias viszonyt, és most plusz egy ember feladataival nagyobb teher került rájuk.


Természetesen nem kell a saját érdekeid elé helyezni másokét, de azért civilizáltabban is meg lehet ezt oldani.

júl. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tovább gondoljuk, amiket írtál, akkor neked elved, hogy ne dolgozz munkaidőben, mert úgyis megkapod a fizudat.

Kifúrod a kollégát, aki látja, hogy semmirekellő vagy, mert félsz, hogy lebuksz. A te érdeked, hogy ő kirúgják.


Az ilyenektől kell menekülni.

júl. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!