Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak még olyan személyek,...

Vannak még olyan személyek, akik nem tudnak mit kezdeni a modern világgal, a kapitalizmussal, piacgazdasággal?

Figyelt kérdés

Pl. Én egy fejlett nagyközségben élek, de itt is élnek olyanok, akik középkorú létükre a faluból sem mentek nagyon ki, és segédmunkások a szőlőültetvényen, vagy culágerek.

Rengeteg olyan ismerős van, aki megretten egy gyár bádog dobozától.

Szomszédom mondta, egyszer bemenne egy gyárba 1-2 órára, megnézni, milyen is az. Ő sosem dolgozott ilyen helyen, de a kerítésen kiugrana. Amúgy ő önjelölt kertész gazdag családoknál.



aug. 7. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha valaki munka nélkül, illetve minimális munkával is boldogul, nem feszélyezi, hogy minél többet fogyasszon, az éppen arra példa, hogy nagyon jól kezeli a dolgot.
aug. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédom 67 éves nyugdíjas hölgy. Nincs bankszámlája, mobiltelefonja és internete. Mégis boldogan él.
aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Vannak nálam sokkal fiatalabb ismerőseim mindkét nemből, akik még mindig postára járnak a csekkekkel. Van olyan is, akinek még bankszámlája sincs. Fel nem foghatom, miért nem veszik igénybe ezeket a kényelmi szolgáltatásokat.

N

aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
#3 Vagyok, azt elfelejtettem, hogy Budapesten élek, az ismerőseim is itt élnek, szóval nem egy zsákfaluról van szó...
aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Sokan a diktaturaval es a kommunizmussal se tudnak mit kezdeni.
aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a legtöbb ember alapvetően nem tud vele, csak egyszerűen nem tud tenni ellene, vagy nem tud róla.


A kapitalizmus alapvetően a kizsákmányoláson alapul (elvégre a profit csak mások kárára termelődhet), mégpedig egy nagyon nagyon pici elit a haszonélvező, míg a többiek akár tudva akár tudatlanul csak elszenvedői a rendszernek. Az is károsultja, aki nem tud megélni, mert eleve mélyszegénységből jön és sosem volt esélye a magasabb életszínvonalra, az is aki jó pozícióban dolgozik egy multinak, de mondjuk rámegy az egészsége, a családi élete (persze nem egyforma mértékben).


Szerintem úgy tudunk tenni ellene - még ha nem is gyorsan vagy látványosan - ha tudatosítjuk ezt magunkban, és megpróbálunk pici dolgokban tenni ellene. Elmenni szavazni, olvasni különféle cikkeket, tájékozódni, pici változásokat tenni (pl. környezetvédelmi vagy fogyasztói szempontból, ugyanis a kapitalizmus ezekkel is összefügg), pár extra dolgot nem akarni újonnan. Sajnos meggyőzni embereket erről igen kevéssé, nagyon finoman és sok munkával lehet.

aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk a gonosz kapitalizmus és piacgazdaság nem csak arról szól, hogy bemész dolgozni a gyárba. Nyilván ahhoz invesztálnod kell önmagadba is.
aug. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen "csak" azt érzem, hogy rossz korba születtem.

Azt sem bánnám, ha már holnap nem ébrednék fel, - mert annyira tele van a jelenlegi emberiséggel, életnek nevezett szoft-terrorral a lábközi szatyrom!

aug. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
A világ nem fog hozzád alkalmazkodni, neked kell a világhoz.
aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Én: elviekben érdekelne a vállalkozás, de a gyaksziban tuti megbuknék.
aug. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!